cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Note 10 S-Pen'in Orjinal Olup Olmadığını Nasıl Anlayabilirim?

(Topic created on: 11-23-2022 07:25 AM)
92 Views
HalidErdoğan
Expert Level 5
Options
Galaxy Note
Cihazım S-Pen ile bağlanmıyor ve S-Pen'in üzerinde China yazıyor. Kalemin sahte olduğundan şüphelendim lakin yazılımsal bir sıkıntı da olabilir. Düşüncelerinizi bekliyorum. 
4 Comments
Galaxy Note
Kanka bence başka bir telefonda yazmayı dene başka bir telefonda yazıyorsa sahtedir
HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy Note
Denedim lakin algılamıyor.
0 Likes
Galaxy Note
O zaman orijinal dır kanka bence çünkü o kalemler sadece kendi cihazına uyum sağlıyor tablet ve telefon kalemi olan çok kullandım 3 4 tane felan rahat ol yani
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Note

Merhaba HalidErdoğan,

 

S Pen'iniz kutu içinden çıkan ürünse orijinaldir. Bunun yanında S Pen'inizi kontrol edilmesini isterseniz servis merkezimizde kontrol sağlanabilir.

 

Yazılımsal sorunun kontrolü için Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üst bölümdeki üç nokta ​> Sistem Uygulamalarını Göster > S Pen > Depolama > Veriyi Sil adımlarını uygulayabilirsiniz.

 

Sorunun devam etmesi halinde, işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Sorun devam etmesi halinde, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

 

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/
Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD