cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

📱👇 | Android 14 güncellemesi Galaxy XCover 5 kamera otofokusunu bozuyor | 📷

(Topic created on: 3 weeks ago)
195 Views
s20fekullanıcısı
Expert Level 3
Options
Galaxy Note

image

Geçtiğimiz günlerde Samsung, Galaxy XCover 5 için Android 14 tabanlı One UI 6.1 güncellemesini yayınladı . Birçok yeni özellik ve performans iyileştirmesi getirmesine rağmen, kameranın otomatik odaklamasını bozarak onu herkes için kullanışsız hale getirdiği bildirildi ve bu da kullanıcılar için büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Galaxy XCover 5, Android 14 güncellemesinden sonra kamera sorunlarıyla karşı karşıya

Galaxy XCover 5, geçtiğimiz hafta Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesini aldı ve ana arka kamerayı bozmuş gibi görünüyor. Birçok kullanıcı , telefonun ana kamerasının otomatik odaklama mekanizmasının artık çalışmadığını bildiriyor. Bir kullanıcı , aynı sorunu yaşayan iki Galaxy XCover 5 cihazına sahip olduğunu iddia etti.

Kamera bir akıllı telefonun en çok kullanılan yönlerinden biri olduğundan hatalı bir kamera genel deneyimi mahveder. Bazı Galaxy XCover 5 kullanıcıları, QR kodun taranamaması nedeniyle satın alma işlemi gerçekleştiremediklerini iddia etti. Galaxy XCover 5 çoğunlukla barkod ve QR kodlarının taranmasını gerektiren işletmeler tarafından kullanıldığından, telefon artık müşterilerin çoğunluğu için kullanılamaz durumda gibi görünüyor.

Samsung bir kamu açıklaması yayınlamasa da bazı kullanıcılar destek ekibinin bunun bir yazılım sorunu olduğunu doğruladığını ve şirketin halihazırda bir düzeltme üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Bu gibi hataların bir an önce düzeltilmesi gerekiyor. Android 14, Galaxy XCover 5 için son büyük Android işletim sistemi güncellemesidir.

Kaynak: sammobile 

7 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy Note
Eline sağlık 🙂

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy Note
Ama sana ufak bir öneri vereyim gönderilerde bu link olan kısımları düzenle mesela üzerine tıklayınca başka bir sayfaya yönlendirmesin başkalarına orada bir problemim var yani onu düzeltmen gerekiyor

View solution in context

Solution
stony_hearted
Active Level 4
Galaxy Note
bu cihazı kullanan görmedim ama özellikleri güzelmiş. 🤙🏻 😉🥰

View solution in context

Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy Note
Eline sağlık dostum 😊

View solution in context

Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy Note
Emeklerin için teşekkürler 🫡

View solution in context

Solution
Galaxy Note
Bilgilendirmen için teşekkürler s20fekullanıcısı

View solution in context

Solution
Galaxy Note
Güzel cihaz ama ya bataryası degistirebiliyor

View solution in context

10 Comments
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy Note
Eline sağlık 🙂
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy Note
Ama sana ufak bir öneri vereyim gönderilerde bu link olan kısımları düzenle mesela üzerine tıklayınca başka bir sayfaya yönlendirmesin başkalarına orada bir problemim var yani onu düzeltmen gerekiyor
Galaxy Note
Tamamdır
Galaxy Note
Düzelttim
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy Note
Şimdi daha güzel oldu bak
Solution
stony_hearted
Active Level 4
Galaxy Note