cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

telefonumun düşük dışıkta ekranda

(Topic created on: 08-19-2022 07:37 AM)
135 Views
uykusuzpanda
Active Level 4
Options
Galaxy M

ışık patlama sorunu var ve aldığımdan beri bataryasından Hiç memnun degilim cihazım m51 ve bursada ikamet ediyorum eğer garantiye verirsem pek güvenmediğim ebru elektroniğe teslim etmis olacağım ve ışık patlama sorunu muhtemelen kullanıcı hatası değil degişim istesem ollur mu ?

ayrıca m51 artık üretilmiyor diye biliyorum sıkıntı çıkar mı ?

9 Comments
furkanm52
Active Level 1
Galaxy M
Işık patlama sorunu derken? Bende m52 var telefonu kapatınca karıncalanma gibi bir şey oluyor seninkide mi böyle
uykusuzpanda
Active Level 4
Galaxy M

hayır ekranı düşük ışığa çektiğimde ekrana dokunduğum zaman ekranın ortasında  beyaz bi ışık çıkıyor ve sadece dokunduğum zaman oluyor 

HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
Members üzerinden batarya testi yapın, eğer sorun gözüküyorsa M51'in garantisi devam ettiği için bataryayı ücretsiz değiştirmeleri lazım. Batarya değişirse ekran da değişiyor zaten. Ama bataryada sorun gözükmezse sadece ekranı ücretsiz değiştirmeleri lazım. Bahsettiğiniz ekrandaki sorun kullanıcı hatası gibi durmuyor. Bence şansınızı deneyin. M51'in garantisinin bitmesine 2 ay felan kaldı. Çok geciktirmeyin yani. Bu arada bende de M51 var ve bahsettiğiniz sıkıntılar yok. Bataryasından da memnunum, 2 günü çıkartıyor.
0 Likes
uykusuzpanda
Active Level 4
Galaxy M

ben değişim istiyorum şuan ki cihazım android 12 eğer degisim olursa ve telefon android 10 gelirse muhtemelen guncellemem

HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
Büyük ihtimalle yeni gelecek cihaz Android 10 ile gelmez, zaten gelse bile kurulum aşamasında kendi ayarlıyor. İptal etme gibi bir seçenek yok herhalde. Android 11 iyidir, 10'da kalmaya gerek yok. Android 11'i tavsiye ederim. Benimki şuan Android 12 lakin ben düşüreceğim Android 11'e. Memnun değilim.
0 Likes
uykusuzpanda
Active Level 4
Galaxy M

performans ve pil açısından root atmayı düşünüyorum manrıjlı mı

0 Likes
uykusuzpanda
Active Level 4
Galaxy M

bataryadaki yüzdelik azalmanız kaç dakikada bir bende 15 dakikada yüzde 1 azalma vae 

HalidErdoğan
Expert Level 5
Galaxy M
Benim de yaklaşık öyşe bişey. Çok dert etmenize gerek yok bence. 1-2 gün götürüyorsa sıkıntı olmaz.
0 Likes
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba uykusuzpanda,

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD