cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Merhaba

(Topic created on: 03-04-2021 06:15 PM)
216 Views
otukenfilografi
Active Level 5
Options
Galaxy M

Samsung dan Samsung telefonuna görüntülü görüşme nasıl yapılıyor Telefon M31 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba otukenfilografi,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir durum yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızdan; Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar >Şebeke Modu içerisine giriş yaparak 3G/2G (WCDMA/GSM ) otomatik mod olarak seçmeniz gerekmektedir. Android 11 sürümüne sahip cihazlarımızda görüntülü görüşme yapılabilmesi için VoLTE seçeneğinin etkin olması gerekir. VoLTE seçeneğini operatör üzerinden aktif edebilirsiniz.

• Telefon > Sağ üst köşedeki üç nokta > Görüntülü arama seçeneği > Her zaman sor ve varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

• Bulunulan bölge yeterli sinyal alınamayan bir bölge olabilir. Farklı ve daha iyi sinyal alınan bir bölgede deneme sağlamanız gerekmektedir.

• Farklı bölgede süren bir durumda, farklı bir kişiye görüntülü arama denenmelidir. Görüntülü arama yapılacak olan karşıdaki kişi uygun bölgede olmadığı koşulda da görüntülü arama sağlanamamaktadır.

Bütün bu işlemlere rağmen sorun devam ediyorsa, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

15 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy M

Duo'yu indirin, ardından telefon menüsünden varsayılan görüntülü arama uygulamasını varsayılan olarak değiştirin.

Galaxy M
duo var kullanıyorum ama telefonun kendisinde olan arama varmış
Anonymous
Not applicable
Galaxy M

Evet bende ondan bahsediyorum. Telefon menüsünde varsayılan arama uygulaması var onu varsayılan yapın duo'yu kapatın.

Galaxy M
Varsayalın telefon uygulaması dan arama yapmak istiyorum
Galaxy M
Duo kapalı
Galaxy M
Hemen kapanıyor arama olmuyor
Galaxy M
Görüntülü arıyorum Karşı taraf açıyor ama sesli aramaya dönüyor.
Anonymous
Not applicable
Galaxy M

Karşı tarafta üstte belirttiğim ayarlar yapılı mı peki? Yani Duo'yu kapalı ayarı.

yusufbalikcii
Active Level 5
Galaxy M
ayarlardan volte seçeneğini açın
(ayarlar>bağlantılar>mobil ağlar>volte)

ardından konuşabilirsiniz. volte hep açık kalabilir

eğer volte açtığınızda sağ üstte benimkine benzer bir ibare çıkmazsa operatörünüzü arayarak ya da mesaj atarak açtırabilirsiniz, ücretsiz

Screenshot_20210304-183003_Samsung Members.jpg