cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

METİN OKUMA :

(Topic created on: 07-18-2021 09:02 PM)
642 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy M

SİZİN SÖYLEDİĞİNİZ BÜTÜN AYARLARI YAPTIM AMA HALÂ " ARAYANIN KİMLİĞİNİ SÖYLE VE SMS OKU " UYGULAMASI İNGİLİZCE KONUŞUYOR BU SON GÜNCELLEMEDEN ÖNCE BÖYLE DEĞİLDİ TÜRKÇE KONUŞUYORDU...!!! BU ÖZELLİK BENİM İÇİN ÇIK ÖNEMLİ ZİRA BİR ÇOK BİLGİYİ DİNLEME YOLUYLA ALIYORUM... BU DURUMA KİM YADA KİMLER SEBEP OLDUYSA ONLAR DERHAL ÇÖZSÜN LÜTFEN.... BAYRAMI BERBAT ETMEYİN ZATEN HER YIL ZEHİR GİBİ GEÇİYOR BAYRAMLAR İYİCE ZİNDANA ÇEVİRMEYİN...!!!

4 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
   OLMUYOR...!!!
BANA DEDİNİZKİ GOOGLE METİNDEN KONUŞMA İNTERNET YAFA MOBİL VERİ KULLANMADANDA METİNDEN OKUMA YAPAR....!!!
 HANİ...!!!
 BUNU DÜZELTEYİM DERKEN DİĞER AYARLARIMDA BOZULDU ŞİMDİDE SMS ALAMIYORUM...!!!
 KISACASI GOOGLE METİN OKUMA İNT...SİZ VE MOBİL VERİSİZ ÇALIŞIYORMU ONU SÖYLEYİN BANA YANİ ÇEVRİM DIŞI ÇALIŞIYOR MU...?
 İNŞALLAH BU SAMSUNG İLLETİ TAMAMEN BATAR YOK OLURDA İNSANLARDA RAHATLAR....!!!

0 Likes
SametKAPLAN
Active Level 7
Galaxy M
Ee biraz sakin. Büyük harfin sanal ortamda ne anlama geldiğini bildiğinizi düşünüyorum. Bunu bağırarak söylemek yerine sakın bir dilde geri bildirim gönderebilirsiniz. Ayrıca güncellemelerden sonra böyle olması normal. Bende olsam yeni özelliği ortak dil olan İngilizce ile getirirdim. Tabii bir yenilik geldiyse 😄 . Onun dışında dil ayarı yapın, bunun özel ayarı varsa onu ayarlayın. Bu arada arayan kimliği söylemek zaten Ingilizceydi ve sesli SMS istiyorsanız Google Asistan üzerinden hey google aktifleştirin ve "Hey Google mesajlarımı oku." Demeniz yetecek.
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
YAVAŞ GEL OĞLUM SAKİN...KİM OLDUĞUMU NASIL BİR FİZİKSEL DURUMUM OLDUĞUNU BİLMEDEN ÖYLE SANAL ORTAMA SIĞINIP AHKAM KESME...
KİMİ NE İÇİN SAVUNUYORSUN...?
BEN 60 YAŞINDA İYİ GÖREMEYEN DUYAMAYAN V.S... NENEN YAŞINDA BİR KADINIM Kİ ELBETTE BÜYÜK HARF KULLANACAĞIM... SANAL ORTAMDA NE MANÂYA GELDİĞİNİ SENDEN İYİ BİLİYORUM AMA......?
SEN SAKİN BİRİSİNDE BU NASIL CEVAP BÖYLE KARŞINDA KİM OLDUĞUNU BİLMEDEN ...!!!
AYRICA BEN YILLARDIR TÜRKÇE "CALLER NAME ANNOUNCER " KULLANIYORUM TA Kİ BU SAMSUNG İLLETİNE BULAŞANA KADAR HİÇ PROBLEM YAŞAMADIM...
KİM DEMİŞ ZATEN İNGİLİZCEYDİ DİYE SON GÜNCELLEMEYE KADAR TÜRKÇEYDİ...
SEN MADEMKİ İNGİLİZCE YAPARDIN O ZAMAN TÜRKİYE "DE İŞİN NE Kİ BEN İNGİLİZCE "Yİ ANA DİLİM GİBİ BİLSEM DAHİ YİNE KENDİ MİLLETİMİN ÜLKEMİN ATALARIMIZIN DİLİNİ TERCİH EDERDİM...
EVET...GÜNCELLEMELERDE ELBETTE YENİ ÖZELLİKLER EKLENİR BİLİYORUZ APTAL DEĞİLİZ ÇOK ŞÜKÜR AMA BENİM ASABIMI BOZAN SİNİRLERİMİ ALT ÜST EDEN , ÖNCEDEN YAPILMIŞ VEDE ALIŞILMIŞ AYARLARIN
ÖZELLİKLERİN KALDIRILMASI...
MESELA EN BASİTİNDEN ŞU KLAVYEYE YAPILAN NEDİR BÖYLE BUNUN NERESİ ( ? )SORU İŞARETİNE BENZİYOR ARAP ALFABESİNDEN ( ELİF–BA ) ALINTI GİBİ....
BU DAVRANIŞ KULLANICILARI KENDİ MENFAATLERİNE GÖRE KUKLA GİBİ OYNATMAK DEĞİLMİDİR...
EĞER BANA BİDAHA CEVAP YAZARSAN HADDİNİ BİLEREK TARAF TUTMADAN VEDE SAYGILI BİR ŞEKİLDE YAZ Kİ AYAĞA KALMIŞ SİNİRLERİM UÇUŞA GEÇMESİN TAMAM MI EVLADIM...
ASLINDA YAZMA ZİRA BEN SENİN MAHATABIN DEĞİLİM OLMAMDA...!!!
0 Likes
Solution
Kızılırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba HATİCEALİORHANHATİCE,

Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. 

Android 11 sürümünde;

Ayarlar >  Metin Okuma > Tercih edilen Motor öğesinin karşısında bulunan Ayarlar simgesine dokunarak Ses Verisi Yükle Öğesini seçerek Türkçe dilini bularak indirelim indirdikten sonra ise geri tuşuna dokunalım. Dil ve ses ayarları öğesinden Türkçe dilini seçebilirsiniz

Android 9-10 sürümünde;

Ayarlar > Erişebilirlik > Ekran Okuyucu > Ayarlar > Metin Okuma > Tercih edilen Motor öğesinin karşısında bulunan Ayarlar simgesine dokunarak Ses Verisi Yükle Öğesini seçerek Türkçe dilini bularak indirelim indirdikten sonra ise geri tuşuna dokunalım. Dil ve ses ayarları öğesinden Türkçe dilini seçebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD​