cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

M31s şarj olmama

(Topic created on: 10-18-2023 03:45 AM)
421 Views
sinannozdmr
Active Level 1
Options
Galaxy M

M31s e sahibim, kutudan çıkan USB-TypeC kablo bağlantılı şarj aleti ile telefonumu sorunsuz şarj edebiliyorken yine Samsung' un satış sitesinden süper hızlı şarj için satın aldığım TypeC-TypeC kablo bağlantılı şarj aleti ile bazı durumlarda telefonum şarj olmuyor. Değişken prizlerde bu durumu denedim fakat çözüm olmadı. Sorun çıkartan şarj aletini satın aldığımdan bu yana yaklaşık 6 ay kadar kullandım. Herhangi yıpranması da yokken bahsettiğim şarj aleti ile telefonumu gelişi güzel bir şekilde şarj edebiliyorum.Kabloyu bağladığımda süper hızlı şarj olarak görünüyor fakat şarjımın yükselmesi gerekirken zamanla azalıyor. Şarj soketimde herhangi bir sıkıntı bulunmamakta, sorunun herhangi bir şekilde donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevirinim.

0 Likes

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba sinannozdmr,

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, şarj cihazınız ile birlikte en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrıve'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde üç nokta > OneDrıve ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri öğesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
14 Comments
Jubei
Active Level 10
Galaxy M
Merhaba.
Satın aldığınız ürünün tam olarak modelini belirtir misiniz, teknik tabloya bakayım?
sinannozdmr
Active Level 1
Galaxy M
ep ta-800
Jubei
Active Level 10
Galaxy M
Hangisi?

EP-TA800NBEGWW

EP-TA800XBEGWW
0 Likes
sinannozdmr
Active Level 1
Galaxy M
fotoğraf olarak paylaştım20231018_120120_1000056495_1697619682.jpg
0 Likes
ATÇ_Galaxy
Expert Level 1
Galaxy M
Teknik servise götürmenizi tercih ederiz.
Lakin sıkıntı şu olabilir:
-Type-C girişinin bozulmuştur.
-Kabloda ağrıza vardır.
-Batarya değişmesi yapmak gerekebilir. Çünkü batarya eskidiğinde şarj olmamaya başlar.
sinannozdmr
Active Level 1
Galaxy M
kablomda arıza yok başka telefona denediğimde sorunsuz şarj sağlıyor. bataryamda ile de herhangi problem yaşamadım. sorun şu şarj aleti bazen şarj ediyor bazen şarj etmiyor. şarj aletini telefona taktığımda süper hızlı şarj yazıyor fakat şarjım yükselmiyor aksine azalıyor. gönderiyi yazdığımda etmiyordu. fakat bir kaç saat sonrasında denedim ve şarj etmeye başladı.
Samsung80
Active Level 8
Galaxy M
Problem muhtemelen şarj cihazınızda farklı kablo ve şarj cihazı deneyin eğer diğer şarj cihazı ile şarj oluyorsa sizin şarj başlığını değiştirmeniz gerekir.
0 Likes
sinannozdmr
Active Level 1
Galaxy M
farklı kablo veya şarj aleti ile telefonumu şarj edebiliyorum. fakat şöyle de bir durum var sorun yaşadığım şarj aleti ile de başka telefonlar şarj edilebiliyor. şarj aleti ve telefon uyumsuzluğu gibi bir şey mümkün mü? mümkünse eğer neden benim yaklaşık 6 aylık kullanımımda bu uyumsuzluğa rastlamadım?
0 Likes
Samsung80
Active Level 8
Galaxy M
Öyle uyumsuzluk şekli duymadım fakat ikisi de sağlam iken beraber çalışmaması pek akla yatkın değil.
0 Likes