cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Türkiye eski cihazlarına ne zaman güvenlik vericeksin

(Topic created on: 07-08-2021 03:05 PM)
392 Views
TABS6LİTEKULLANICISI
Expert Level 5
Options
Galaxy J

4 gün önce güvenlik dolayı yanlış sahte siteye para ödedik giden para 500 lira yani eski cihazlarda güvenlik denilen şey yok bide diyorsunuz knox ile korunur şimdi nerde o knox

9 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
Sende biraz bunun önlemini alacaksınız yani appleda da böyle her gördüğün linke tıklamayacan yinede bunlar fayda etmezse o zaman suç samsungun

View solution in context

Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
Güvenilir olmayan sitelere girerseniz sahte içeriklerle tabii ki sizi dolandırırlar.

View solution in context

Solution
ssssss3
Active Level 9
Galaxy J
Yeni cihazlarda da riskli siteye girince telefon size uyari vermiyor zaten buraya girmeyin diye, sizin dikkatli olmaniz lazim. Ayrica emin olun telefonunuza baskalarinin erismesi o kadar kolay degil. Problemli yerlere girmediginiz surece telefonunuz istedigi kadar eski olsun bir sey olmayacaktir.

View solution in context

Solution
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy J
Merhaba,

Ya öyle bi konuşuyorsunuz ki knox sanki güvenlik duvarı da internette ki risklere karşı sizi koruyacak 😂 😀.
Knox donanım tabanlı bir güvenlik yazılımı ve çevrimdışı için. ÇEVRİMİÇİ İÇİN DEĞİL. Yani internette korunmak ve sitelerin zararlarıyla karşılaşmamak için güvenlik duvarı içeren bir antivirüs yazılımı gerekli.
Ayrıca cihaz güncel olmalı ki sistem açıkları kapatılsın.
Ayrıca anladığım kadarıyla sahte siteye siz ödeme yapmışsınız knox napsın 😀

View solution in context

Solution
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy J
😂Ya bu knox'un sorunu değil çünkü Samsung bunu donanım tabanlı güvenlik özellikli ve sistemi koruyacak şekilde yaptı, ama İnternet için değil. Yani çevrimiçi koruma yapmıyor. Uyarı istiyorsanız kimlik avı koruması yapan ve güvenlik duvarı olan bir ANTİVİRÜS KULLANIN!

View solution in context

0 Likes
Solution
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy J
Uyarı istiyorsan antivirüs kur. Knox bu amaçla yazılmadı.

View solution in context

Solution
androidci
Expert Level 2
Galaxy J
Bunun Samsung ile bir alakası yok ki.

View solution in context

0 Likes
Solution
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy J
Bende bunu anlatmayı denedim knox İnternet koruması yapması için yazılmadı zaten.

View solution in context

0 Likes
Solution
Wig
Expert Level 3
Galaxy J
Yani sizin dediğiniz tam bir saçmalık siz gidiyorsunuz sahte bir siteye kanarak dolandırılıyorsunuz bu Samsung'un sorunu değil. Koç'un amacı dış cephe kaynaklı hacker gibi saldırılar için yapılmıştır. Daha güvenli ve verimli İnternet deneyimi için de antivirüs programları, reklam engelleme programları ve, Samsung Max'i kullanabilirsiniz, Geçmiş olsun.

GyZ3N

:)

View solution in context

24 Comments
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
Sende biraz bunun önlemini alacaksınız yani appleda da böyle her gördüğün linke tıklamayacan yinede bunlar fayda etmezse o zaman suç samsungun
Galaxy J
Ama sonra bankayı aradım sürümü yüksek cihazlardan banka işlemlerini yapın dediler
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
O zaman haklısın bi şey diyemiyorum
Galaxy J
Yeni tab s6 lite cihazımdan yapınca sorun yok ama eski telefon da risk var
0 Likes
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
Güvenilir olmayan sitelere girerseniz sahte içeriklerle tabii ki sizi dolandırırlar.
Galaxy J
Ama bankanın sitesine girdim
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy J
Bağlantı adresine bakıp sahte olup olmadığını kontrol edebilirdiniz o bankanın sitesinin aynısını yapabiliyorlar.
Galaxy J
Ben dikkatli bakarım bankayı arayıp siteyi de aldım
0 Likes
Galaxy J
Bide bi google dan giriş yapıyoruz
0 Likes