cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

pil sorunu

(Topic created on: 03-18-2021 12:31 AM)
292 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A

image

Pil ile ilgili bu uyarı hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirim Telefon A 51 teşekkürler

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Béşiktaş
Expert Level 2
Galaxy A
Aşırı soğuk bir ortam, daha büyük bir voltaj düşüşüne neden olabilir.
Bu durumda, parçalarını korumak için cihaz kapanacaktır.

Galaxy, en iyi performansı 0° ila 35°C’de gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Aşırı sıcaklıklarda sürekli kullanım veya şarj işlemi, pil bozulmalarını hızlandırabilir.
Aşırı sıcaklıklara maruz kalındığında, cihazın göreceği hasarı en aza indirmek için geçici olarak güvenlik mekanizması etkin hale gelir ve pilin aşırı ısınmasını önlemek için şarj işlemi sınırlandırılır.

Cihazı oda sıcaklığında (0°~35°C) kullanın.

35°C’nin üzerindeki veya 0°C’nin altındaki sıcaklıklarda uzun süreli kullanım veya depolama, pil performansını kötü etkiler, beklenmedik kapanmalara ve daha kısa pil ömrüne neden olabilir.
Bu durumda, kullanmadan önce cihazın uygun bir sıcaklığa (0°~35°C) ulaşmasını sağlayın.

Cihazınızı, yaz günlerinde araba gibi sıcak ortamlarda uzun süreler kullanmayın veya bırakmayın.
Cihazınızı, kış aylarında sıfırın altındaki soğuk ortamlarda bırakmayın veya saklamayın.

https://www.samsung.com/tr/support/galaxy-battery/care-and-maintenance/

İncelenmesini istersen Samsung Members + Yardim alın + İnteraktif kontrollerden Pil testi yapiniz. Herhangi donanimsal bir sorun gorunmuyorsa, hata raporu gonderebilirsin.

View solution in context

7 Comments
Galaxy A
ben telefonun arkasına buz koymayı denedim soğuk olsun diye %40 tan %15 e düşmesi 15 dk sürmüştü onun gibi birşeydir
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
telefon soğuk ortamda kullanılmadı soğuk bir bölgede degilim
bstnc_osman
Active Level 6
Galaxy A
o sadece ipucudan ibarettir pil sağlığınız iyise dikkate almayınız
.)
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
teşekkürler kaybolması gerekmezmi bana sorun gibi geldi pil sağlığı iyi
bstnc_osman
Active Level 6
Galaxy A
bakım mesela bende de bu uyarı var ama geçen hafta başka uyarı vardı. We de ben telefonu genelde aralıklı şarj ederim yani ben bu uyarınım sadece ipucu olduğu kanaatindeyim

Screenshot_20210318-020243_Device care_2166.jpg

Anonymous
Not applicable
Galaxy A
anladım çok sağlasın teşekkürler
Solution
Béşiktaş
Expert Level 2
Galaxy A
Aşırı soğuk bir ortam, daha büyük bir voltaj düşüşüne neden olabilir.
Bu durumda, parçalarını korumak için cihaz kapanacaktır.

Galaxy, en iyi performansı 0° ila 35°C’de gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Aşırı sıcaklıklarda sürekli kullanım veya şarj işlemi, pil bozulmalarını hızlandırabilir.
Aşırı sıcaklıklara maruz kalındığında, cihazın göreceği hasarı en aza indirmek için geçici olarak güvenlik mekanizması etkin hale gelir ve pilin aşırı ısınmasını önlemek için şarj işlemi sınırlandırılır.

Cihazı oda sıcaklığında (0°~35°C) kullanın.

35°C’nin üzerindeki veya 0°C’nin altındaki sıcaklıklarda uzun süreli kullanım veya depolama, pil performansını kötü etkiler, beklenmedik kapanmalara ve daha kısa pil ömrüne neden olabilir.
Bu durumda, kullanmadan önce cihazın uygun bir sıcaklığa (0°~35°C) ulaşmasını sağlayın.

Cihazınızı, yaz günlerinde araba gibi sıcak ortamlarda uzun süreler kullanmayın veya bırakmayın.
Cihazınızı, kış aylarında sıfırın altındaki soğuk ortamlarda bırakmayın veya saklamayın.

https://www.samsung.com/tr/support/galaxy-battery/care-and-maintenance/

İncelenmesini istersen Samsung Members + Yardim alın + İnteraktif kontrollerden Pil testi yapiniz. Herhangi donanimsal bir sorun gorunmuyorsa, hata raporu gonderebilirsin.