cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Twrp

(Topic created on: 02-16-2024 03:37 PM)
350 Views
Öm33r
Active Level 4
Options
Galaxy A
Arkadaşlar ben a51 2020 telefonuma twrp yükleyeceğim ama bu orijinal değil diyor ama orijinal ne yapmalıyım 
0 Likes
11 Comments
Galaxy A
TWRP (Team Win Recovery Project), özel ROM'ların yüklenmesi ve cihazın özel işlemlerinin gerçekleştirilmesi için popüler bir özel kurtarma yazılımıdır. Ancak, cihazınıza TWRP yüklerken dikkatli olmanız önemlidir, çünkü yanlış bir işlem cihazınıza zarar verebilir ve garanti dışı bırakabilir.

İşte güvenli bir şekilde TWRP yüklemek için genel adımlar:

1. **Uyumluluk Kontrolü:** TWRP'nin cihazınıza uygun bir sürümünü indirin. Farklı cihazlar için farklı TWRP sürümleri olabilir. Yanlış bir sürümü yüklemek cihazınıza zarar verebilir.

2. **Bootloader Kilidini Açın:** Birçok cihazda özel kurtarma yüklemek için bootloader kilidinin açılması gerekir. Üretici firmanın web sitesinde veya topluluk forumlarında cihazınız için nasıl bootloader kilidini açacağınızı bulabilirsiniz.

3. **USB Hata Ayıklama ve OEM Kilidini Açma:** Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı etkinleştirin ve OEM kilidini açın. Eğer Geliştirici Seçenekleri görünmüyorsa, Ayarlar > Telefon Hakkında bölümünde "Yapı Numarası"na 7 kez ardışık dokunarak geliştirici seçeneklerini etkinleştirebilirsiniz.

4. **TWRP'yi Yükleyin:** Cihazınıza özel kurtarma modunu yüklemek için bir yöntem kullanın. Bu genellikle özel bir yükleme yazılımı veya Fastboot modunu kullanarak yapılır. Bu adımları dikkatlice ve doğru bir şekilde izlemek önemlidir.

5. **Yedekleme Yapın:** TWRP'yi yüklemek önce mevcut verilerinizi yedeklemenizi öneririm. Kurtarma modunda (recovery mode) "Yedekleme" seçeneğiyle bir yedek oluşturabilirsiniz.

6. **Garantiyi Düşünün:** Cihazınızın garanti durumunu göz önünde bulundurun. Özel kurtarma yükleyerek garantiyi kaybedebilirsiniz.

TWRP veya herhangi bir özel ROM yüklemek cihazınızın garanti koşullarını ihlal edebilir ve riskler içerebilir. Bu yüzden bu işlemi yapmadan önce dikkatlice araştırma yapmanızı ve gerektiğinde profesyonel yardım almanızı öneririm.
Öm33r
Active Level 4
Galaxy A
Ben 3. Kadar yaptım olmadı
0 Likes
Galaxy A
Başka bul
0 Likes
Öm33r
Active Level 4
Galaxy A
Ok
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Orijinal değil dediğin twrp yi flaşlamıyor ise root kurman lazım yeni cihazlarda ilk önce.
0 Likes
Öm33r
Active Level 4
Galaxy A
Root nasıl kuracağım magisk yükledim saçma sapan img yüklüyor o yüzden yapamıyorum
0 Likes
Siyah
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Öm33r,

Ürüne yetkisiz müdahale ile kurulan yazılımlar cihaza kalıcı zarar verebildiği gibi ürünü garanti kapsamı dışına da çıkarabilmektedir. Stabil kullanım için yetkisiz işlemleri önermemekteyiz. 

Teşekkürler.
MOD

Öm33r
Active Level 4
Galaxy A
Merhaba moderatör, zaten yazılım yüklenmiyor o yüzden yazmıştım
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Hocam videoda Tab S6 için yapıyor ama bütün Samsung cihazlarda böyle, ayrıca İngilizce bir video Türkçe bulamadım. https://youtu.be/DSxcDPIUpCA?si=b364aoWt7zOu65_U
0 Likes