cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung almamak için nedenler

(Topic created on: 06-13-2021 10:19 PM)
662 Views
birerendişe
Active Level 7
Options
Galaxy A

1:) ekran : rakipleri 10 bit renk desteği , 1 milyar renk sayısı , 480 Hz Screen Touch , 5000000:1 Kontrast , DCI-P3 100% , DCI-P3 Renk Uzayı , Delta-E < 0.41, Dolby Vision ve JNCD 0.38 gibi değerler sunarken samsungun amiral gemisi dahil hiçbir telefonunda bu özellikleri sunmaması.

2.) Hızlı şarj : rakipleri kablo şarjında 67w kablosuz da ise 67w gibi değerler sunarken samsungun kabloluda 25w kablosuzda ise 15w gibi değerlerde tıkılıp kalması.

3.) İşlemci : Ülkelere göre ayrımcılık yaparak farklı işlemciler kullanması. 

4.) Bluetooth : rakiplerinde aptx hd ve ldac gibi kodekler varken. Samsungda aptx bile yok.

5:) ses : Bir çok insan için ses kalitesi önemli . Rakipleri hi-fi , hi-res ve kablosuz HWA (Hi-Res Wireless Audio) gibi donanınlar eklerken. Samsungun en tepe modelinde hiçbirinden yok.

6.) Orta sınıf telefonlarda hdr eksikliği. Aynı fiyatlara rakiplerinde hdr 10 bile var. Malesed samsungta yok.

7.) Burası da sizlere ait ...

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba birerendişe,

Sizlerden gelen görüş ve yorumlar, bizim için her zaman çok değerlidir. Tüm çabamız, memnuniyetinizin artarak devam etmesi içindir.  Ayrıca, sizlerden gelen talepleri her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. Sizleri her zaman aramızda görmekten son derece mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isteriz. İyi günler dileriz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

17 Comments
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Bunları her ne kadar bilsek bile bırakamıyoruz😬
Benim için başka markalar Samsung'un yerini tutamaz dediğim özellikler:

• *Kamera*
• One UI işletim sistemi
• One UI özellikleri
• Kaliteli ve güzel Samsung Uygulamaları...
birerendişe
Active Level 7
Galaxy A
Ben bırakırım aga . Rakipleriyle kamera konusunda ahım şahım bir farklılık oldugunu düsünmüyorum. One ui kişiden kişiye değişir. Sana güzel gelmiş :)
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Onu bunu bilmem ama kamera konusunda Samsung ile yarışılmaz😁
Samsung Kamera devrinin en iyilerinden Galaxy S6 Edge ve Galaxy S9 Plus derim.
Şuandada amiral gemisinin ilklerinden S20 ve S21 serisi😬
Galaxy S9 Plus eski cihazım kesinlikle Kamera açısından en çokta çift diyafram açısından çok güzel bir deneyim yaşattı.
Simdide Galaxy S20 cihazımda başta Gece modu, 30x Space zoom, 64mp kamera ve 8K video çekimi benim için çok değerli özellikler.
Bu cihazda 30x Space zoom özelliğini En çok Ay çekerken, 8K videoları en çok Deniz ve boğaz manzarası çekerken, Gece modunu hava karardığı veya karanlık ortamlarda her zaman, 64MP kalitesinde Fotoğraf çekimini genellikle deniz ve bitkilerde kullanırım.
Özellik olarak Samsung'un Video modundaki Süper dengeli modu, Quick Share, Windows'a bağla, Samsung Dex, Kablosuz sarj paylaşımı vb. Özellikler hoşuma gidiyor ve gayet memnunum.
SAMmembers
Active Level 9
Galaxy A
Ben de eklemek istiyorum. Lanet olası fırın gibi çalışan EXYNOS 990 işlemci.
Türkçe dil desteği sözü verilen ama halaa daha Türkçe konuşamayan Siri'ye rakip olarak çıkarlılmış cahil asistanı "adı lazım değil." ve günde 2 kez şarja takmak zorunda kaldığımız 4500mah bataryası.
birerendişe
Active Level 7
Galaxy A
Haklısın kral
0 Likes
Erkan81
Active Level 6
Galaxy A
Peki bize üstte belirttiğin özelliklerde hangi marka ve model önerirsin güzel kardeşim? 🙏🏼🙃
birerendişe
Active Level 7
Galaxy A
Kral reklam yapmim ya yoksa önerirdim. Hoş karşılanmaz forumda. Şöyle bir ipucu vereyim. X ve O markalı telefonların amiral gemisinde bu yazdıklarımın çoğu var. X markalıyı daha çok öneririm ama
Erkan81
Active Level 6
Galaxy A
Tamam kardeşim sağol. A70 kullanıyorum değişeceğim zaman bilgilerini dikkate alacağım 🖐🏼👍🏼
birerendişe
Active Level 7
Galaxy A
Bende a70 kullanıyorum. Askerden sonra x markasınu alacağım inşallah . Şu 6 aylık güncelleme programına dahil ettiler ya a70 i , tam samsungtan sogudum