cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Türkiye Yetkilileri

(Topic created on: 06-10-2023 03:18 AM)
191 Views
ygtknca
Active Level 8
Options
Galaxy A

Sayın SAMSUNG TÜRKİYE yetkilileri bizim forumda açtığımız konuları destek ekibiniz, yazılım ekibiniz görüyor mu görmüyor mu bilmiyorum ama eğer en azından moderatörler bu konuları görüp size iletiyorsa bir Samsung kullanıcısı olarak sizlere bir kaç öneride bulunmak istiyorum. Samsung markası olarak gerçekten Android camiasında üstünlüğü çekiyorsunuz bunu herkes biliyor özellikle her ay kesintisiz olarak kurumsal cihazlarına yaptığınız güncellemeler ile güncelleme konusunda Android dünyasında rakiplerinizi eklediniz. Ben ve bir çok kullanıcı sürekli hızlı ve yeni güncellemeler istediği için bunu bir zorunluluk haline getirdiniz ama son sürat ile güncelleme çıkarmaya çalıştığınızda her zaman biz kullanıcıların yararına değil,zararına da olabiliyor. Sanırsam hızlı güncelleme çıkarmak için gerekli testleri yapmıyorsunuz ve biz güncellemeleri yükleyince neredeyse her ay hemen hemen sorunlarla karşılaşıyor ve bunları çözmek için burada bir çok konu açıyor üstüne defalarca hata raporu gönderiyoruz. Çıkardığınız her güncelleme %100 sorunsuz olucak diye bir şart veya genelleme yok bunu biliyoruz. Çünkü Android açık bir sistem ve bazı sorunlar sadece siz kaynaklı değil uygulama geliştiriciler kaynaklı da olabiliyor. Bunun da farkındayız kullanıcılar olarak bana katılanlar büyük bir ihtimalle olucak. 2 isteğimiz var.

1)Lütfen yazılım yayınlamadan önce her türlü gerekli testi yapın, çünkü aynı model cihazlards bile kendi aralarında farklı farklı sorunlar oluyor.Bu gerçekten anlamsız.Aynı iki A53 cihazının birinde pil performansı artar iken diğerinde değerler daha da düşüyor. Kullanıcıların kullandıkları uygulamalar ve kullanım özelliklerine göre elbette farklılıklar olur. Bu güncellemeler sonrası "hard reset" yaparak sıfırlama işlemi gerçekleştirdiğimizde sorunlar bir nebzede olsa giderilebiliyor ama tekrar aynı sorunlar devam da edebiliyor. Lütfen yazılım yayınlarken gerekirse biraz geç yayınlayın ama gerekli testleri lütfen gerçekleştirin. 
2)Herhangi bir sorunumuz olduğu zaman Members uygulaması üzerinden rahatlıkla "hata raporu" gönderebiliyor ve gerekirse size telefon üzerinden ulaşabiliyoruz. Diğer rakiplerinizde bunlar çoğunlukla yok. Olsa dahi bu kadar gelişmiş değil bundan eminim. Samsung kullanıcıları olarak bu konuda avantajlıyız ama hata raporuna gelen cevaplar sadece aynı cevaplar. Her zaman önerdiğiniz şeyler telefonu sıfırlayın, teknik servise yollayın vs vs. Biz bunları yapmayı biliyoruz sayın Samsung ve cihazında teknik bir sorun olan herkes illa ki cihazını servise götürür. Lütfen hata raporlarına aynı cevap vermeyin eğer yazılımdan kaynaklanan bir sorun ise ve size defalarca aynı hata raporu gelmiş ise bizim sizden beklediğimiz cevap sadece "Sorunlarınız farkındayız, yazılımsal sıkıntılar var şimdilik bu sorunları azaltmak için sıfırlama vs yapabilirsiniz. Diğer ay ki güncellemede gerekli sorunlar giderilecektir yaşattığımız sorun için üzgünüz" cevabını bekliyoruz sizden çünkü siz böyle cevap vermediğiniz zaman bazı teknolojiden çok anlamayan kullanıcılar telefonlarının bozulduğunu düşünüyor ve gereksiz yere teknik servise gidiyorlar. Hem zaman hem maddi gereksiz teferruat ortaya çıkarıyorsunuz.İlla ki donanımsal sorunlar olur bunun içinde her insan gerekli şekilde telefonunu gider ve teknik servise verir. Bizim istediğimiz elinizde olan veya olmayan bir yazılımsal sorun var ise bunu belirtmeniz. 

Genel olarak önerilerim böyle lütfen yaşattığınız sorunları kabul edin sayın Samsung. Siz bunlara sadece öylesine genel olarak bir sorun modunda bakıyor olabilirsiniz belki takmıyor olabilirsiniz ama bu elimizdeki cihazlarda herkes sadece sabahtan akşama kadar Instagram uygulamasında gezmiyor bu cihazlarda günlük bir çok işini halleden işi için görüşme yapan, yazılar yazan bir çok insan var bu insanlara böyle yaparak zaman kaybettiriyorsunuz. Cihazınızı kullanan daha reşit olmamış insanlar için en büyük sorun Pubgde 60 FPS alamaması olabilir ama benim gibi kullanıcılar için wordde **bleep** takılma yaşamak uygulamanın bazen belki kapanması ekranı kapatınca yazıların gitmesi vs vs veyahut fotoğrafçılık yapan bir insanın telefon çok net çekerken güncelleme ile bunun bozulması çok büyük sorunlar. Bunları örnek olarak veriyorum. Bu sorunlar bizim gündelik önemli işlerimizi etkiliyor. Lütfen bir sorun varsa bunu belirtin ve çözeceğinize dair gerekli açıklamayı hata raporu attığımızda söyleyin. 

Umarım bu yazıyı okuyan olur bir zaman ayırdım ve benim gibi düşünen bir çok kullanıcı olduğunu düşünüyorum umarım her kullanıcı ve Samsung yetkilileri okur. Teşekkür ederim. 

2 Comments
system32ExE
Active Level 8
Galaxy A
Genel çerçevede çok güzel anlatmışsın umarım yetkili kişiler de bu yazdıklarınızı dikkate alarak, ilerleme kaydederler. Başından sonuna kadar bende katılıyorum.
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ygtknca,

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. 

Teşekkürler.
MOD