cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung A9 2018 ile alakalı bir sorun

(Topic created on: 09-09-2021 11:13 AM)
336 Views
TaylanTek
Active Level 3
Options
Galaxy A

Yaklaşık 3 buçuk yıldır kulllandıgım cihazımı şarja taktım dolduktan sonra prizden çıkardıktan sonra telefonumun arka kapagı gövdeden ayrıldı

Herhangibir darbeye magrus kalmadı
Kapagın arkasında etiket biçiminde yapışkan madde gördüm dokundugumda özellik açısında silikonuda andırıyor 

Yapıştırıcı dışında herhangibir tırnak misali köşelerde harici tutan desteklerde yoktu 

Bir kullanıcı olarak yapışkanla tuturulan başka bir testekle sabitlenmeyen bir telefonu kullandıgıma pişman oldum dogrusu 
Yani birde işin aslı servise götürsem garanti süresi doldugu için ayrıca ücrette ödemek zorunda kalacagım.
Resolved!
TaylanTek
Active Level 3
Galaxy A
Plin yaşam degerini resim ile attim
Screenshot_20210909-114830_Samsung Members.jpg
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Pilin değişmesi gerek
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba
Sizlere tavsiyem cihazı çöpe atın ve yeni bir cihaz almanızı öneri ve tavsiye ederim iyi günler
0 Likes
FestalPenguin
Active Level 3
Galaxy A
Daha kötü bi tavsiye görmemiştim
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Nasıl yani
0 Likes
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Cihazı üç buçuk yıldır kullandığınızı söylüyorsunuz gönderiniz de ve size servise göndermenizi Öner seydim sizden ücretle büyük bir ihtimal ile tamir edilecekti garantisi bittiği için ücret ile yapılır yapılırsa Ayrıca cihazı çöpe atın ve yenisini alın dememin sebebi de cihaz Zaten yaşlanmış ve yıpranmış üç buçuk yıllık cihaz daha kolay kolay bir hayır gelmez o cihazdan ve onu yaptırarak paranızı çöpe atmanızı istemedim Ve bu sebepten dolayı yeni bir cihaz almanızı önermiştim
0 Likes
FestalPenguin
Active Level 3
Galaxy A
Hocam konuyu açan ben değilim telefon benim değil yani ama telefon 5 yaşında bile olabilir. Örneğin babam bir telefonun hurdası çıkana kadar yani 5-6 yıl kullanıyor. Onun dışında piyasadaki 2-3 yaşındaki cihazların en kötüsü bile 700-800den gidiyor. Adam telefonu çöpe atsa sıfır ortalama bir telefon alsa maliyeti en az 3500-4000 TL olacak. Eğer memnunsa yaptırıp kullanması, değilse yaptırıp satması daha doğru olur. Çünkü ekranı kırılmamış bir şey olmamış. Tamiri ne kadar tutabilir
0 Likes
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Evet sizlerde haklısınız
0 Likes
TaylanTek
Active Level 3
Galaxy A
Sadece arka kapagın cıkması sonucu cihazı çöpe atma gereksimi kötü bir yaklaşım bicimkdir
Ancak şunuda söylemeliyimki bukadar basitlestirilmiş telefon arka panel montajı bu telefona bu markaya hiç yakişmadı
İleride degiştirme gibir durum söz konusu olursa başka bir markayı tercih edecegimden hiçbir kişinin kuşkusu olmasın.
0 Likes
TaylanTek
Active Level 3
Galaxy A

One UL 2.0 Andiroid 10

image

Samsung membırs aracılıgı ile yazılım sertifikası dogrulama yaptıgımda olagan dışı yazılım algılandı uyarısı alıyorum
Telefonuma güncellemeler dışında herhangibir işlem yapilmadi
Bununla ilgili samsungtan dönüş bekliyorum