cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Pil sağlığı durumu iyi olanlar telefonlarını nasıl şarj ediyorsunuz?

(Topic created on: 05-17-2024 09:50 PM)
110 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A
Arkadaşlar merhaba. Önceki cihazım olan A54 telefonumda yaklaşık 30 döngüde pil sağlığı %98'e düşmüştü. Pil yüzdesini yaklaşık %40-%75 arasında tutuyordum. 
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
👍
Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy A
Karanlık mod kullanıyorum. 20'ye düşünce takarım. Dolunca hemen çıkartırım. Adaptif parlaklık açık, güç tasarruf modu hep açık. Gece geç saatlerde parlaklığı sonu kadar kısıp ekstra karartmayı açarım.
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Cihazım Galaxy S23 ( 1 yıllık cihaz )

215 döngü sağlığım %100
Hep %100 e kadar şarj ederim cihazı, genelde %10 civarı şarja takarım
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Pil koruma özelliği (%80'de şarjın durması) işe yaramıyor mu sizce
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Hiç bir zaman kullanmayacağım bir özellik

Arkadaşlar cihazlarıımız 2 yıl boyunca garantili pil zaten 2 yıl içinde genellikle yıpranır yani bu pil koruma özelliği kullanırsanız 2.5 yıl sonunda piliniz yıparancak ve ücretli bir şekilde pil değişimi yapılcak gerek var mı sizcede 🤔😃
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Çok mantıklı hocam haklısınız
Solution
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy A
2 yıllık kullanım sonunda 453 defa döngüsü var ve %98'deydi.Cihazım M12.

bazen %5 bazen %1 bazen de %15'in altına düştüğünde cihazın ön belleklerini silip,yeniden başlattıktan sonra kendine gelmesini bekledikten sonra 2 günde bir takıyorum.Isınma,donma,şarjın çabuk bştmesi vb.durumda yok.Genelde %15'in altına indiğinde uyarı veriyor,o zaman takıyorum ve %100 dolöadan çıkartmıyorum.%100 oldugunda uyanıksam şarjdan çıkartıp ihtiyacım yoksa 30dk veya 1 saat dokunmuyorum,sonra kullanıyorum.En kötü şarjlı kullanım 12-13 saat arası.
Solution
meteh4nS23
Active Level 4
Galaxy A
Valla şimdiye kadar hiç dikkat etmedim şuanda da etmiyorum. Çok kafaya takmamak gerek, aman aman bi kötüleşmede olmadı 3700 mah huawei telefona 3 yıl işkence ederek kullanmama rağmen bi günü çıkartıyordu. Ek olarak 4 yıllık A10s de hala günü çıkartıyor onda da aynı şekilde dikkat etmeden hunharca kullandık. Aynı şekilde 3 yıllık a52 var onu da hunharca kullandık o da günü çıkartıyor. İş optimizasyonda bitiyor. Çok takmayın kafaya erkenden gidersiniz 😁
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
ben hiçbir şeye dikkat etmiyorum bodoslama yüzde yüze kadar dolduruyorum hala daha %99 pil sağlığım 6 aydır
Solution
Melih_A34
Active Level 8
Galaxy A
Allah ne verdiyse 4yıl kullandım %95 oldu şuanki a34ü 10ay kullandım 90oldu, biraz şans işi