cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Pil kulanımı bu şekilde a50 telefonun mobil veri nerdeyse günboyu açıktı pilnasl

(Topic created on: 04-24-2022 05:10 AM)
124 Views
ümtcan
Active Level 4
Options
Galaxy A

image

16 Comments
Samsung80
Active Level 8
Galaxy A
Telefonun batarya kullanım süresi; batarya kapasitesi, işlemci modeli, ekran ve donanım bileşenleri, yazılım optimizasyonu ve kullanım alışkanlıkları gibi bir çok etkene bağlıdır. Standart kullanımda ortalama 4500 mah bataryası olan ideal bir telefon günü çıkarır ve günde bir defa şarj yeterlidir. Ancak pubg veya daha fazla kaynak kullanan oyunları yoğun oynarsanız pil çok daha kısa sürede biter. M51 gibi 7000 mah telefon standart kullanımda 1.5 gün, babaanne kullanımında 3 gider fakat ağır oyunlarda 10 saat kadar dayanır. Özetle 6 saat ve üzeri ekran süresi alıyorsanız sizin kullanım senaryonuza göre idealdir.
0 Likes
ümtcan
Active Level 4
Galaxy A
Valla çok oyun oynamıyorum pil 4000mh a50 cihaz ama ekran açık kalma sürem 3 4 sati geçmiyo
0 Likes
Samsung80
Active Level 8
Galaxy A
3-4 saat az kabul edilebilir batarya sağlığını kontrol edip eğer yüzde 70 altına düşmüş ise değişim yapabilsiniz.
0 Likes
ümtcan
Active Level 4
Galaxy A
Nasıl kontürol edebilirim pil saglıgını
0 Likes
Samsung80
Active Level 8
Galaxy A
PlayStore da uygulamalar var yükleyip kontrol edebilir siniz
0 Likes
TechnoBit
Active Level 8
Galaxy A
Şarj yüzden kac görünmüyor ortalama %20 sanırım yinede şarj süren kötü ne yazık ki isinmalarda oluyor ise bataryanı yeniletmen yararına olur
Solution
TeknoB
Active Level 10
Galaxy A
Merhaba ben TeknoB;
Cihazın batarya sağlığını öğrenmek için members uygulamasından yardım seçeneği seçin ardından tanıla seçeneği ve pil i seçin pil normal veya kötü ibaresi veriyor ise garanti kapsamında değişimi mevcuttur ancak garanti devam ediyorsa pil değişimi aynı gün içinde yapılmakta.