cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Parmak izi sensörü yanıt vermiyor

(Topic created on: 06-15-2022 07:09 PM)
1525 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A

Son haftalarda parmak izi yanıt vermiyor hatası almaya başladım ve şöyle birşey var ki vu hata yeniden başlatınca düzeliyor fakat bi zaman sonra yeniden aynı hatayı veriyor

image

Parmak izi sensörü herhangi darbe almadı 
Su görmedi 

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Parmak izi sensörü sıfırlayın tekrar deneyin tekrar tanıtın umarım çözüm bulur bulmaz ise members üzerinden kontrol sağlayınız hata raporu da gönderiniz incelemede bulunsunlar 😊

View solution in context

Solution
Galaxy A
Merhaba

"Parmak izi kalibrasyonu" işlemini deneyebilirsiniz:

Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Parmak izi" bölümünü kontrol edebilirsiniz. Parmak izi tarayıcısı normal olarak çalışıyorsa parmak izinde bir sıkıntı yok demektir.

Sorun için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

- Cihazınızda yer alan "Parmak İzi" sensörünün temiz olduğundan emin olun.
- Cihazınızdaki herhangi bir aksesuarın parmak izi sensörünü engellemediğinden emin olun.
- Cihazınıza parmak izinizi tanımlatırken bir hata oluşmuş olabilir.Kayıtlı olan parmak izlerini kaldırarak, yeniden parmak izinizi tanımlatabilirsiniz.

Sorun çözülmezse bu konu hakkında "Hata Raporu" gönderebilirsiniz: Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmındaki "Hata Raporları" seçeneğinden Hata Raporu göndermenizi öneririm. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporu da çözüm olmazsa telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.
Garantiniz devam etmiyorsa belirli bir ücret karşılığında kontrol ve onarım yapılır.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Uzun oldu, üzgünüm

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim

View solution in context

6 Comments
Solution
Galaxy A
Parmak izi sensörü sıfırlayın tekrar deneyin tekrar tanıtın umarım çözüm bulur bulmaz ise members üzerinden kontrol sağlayınız hata raporu da gönderiniz incelemede bulunsunlar 😊
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Deneyeceğim
Solution
Galaxy A
Merhaba

"Parmak izi kalibrasyonu" işlemini deneyebilirsiniz:

Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Parmak izi" bölümünü kontrol edebilirsiniz. Parmak izi tarayıcısı normal olarak çalışıyorsa parmak izinde bir sıkıntı yok demektir.

Sorun için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

- Cihazınızda yer alan "Parmak İzi" sensörünün temiz olduğundan emin olun.
- Cihazınızdaki herhangi bir aksesuarın parmak izi sensörünü engellemediğinden emin olun.
- Cihazınıza parmak izinizi tanımlatırken bir hata oluşmuş olabilir.Kayıtlı olan parmak izlerini kaldırarak, yeniden parmak izinizi tanımlatabilirsiniz.

Sorun çözülmezse bu konu hakkında "Hata Raporu" gönderebilirsiniz: Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmındaki "Hata Raporları" seçeneğinden Hata Raporu göndermenizi öneririm. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporu da çözüm olmazsa telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.
Garantiniz devam etmiyorsa belirli bir ücret karşılığında kontrol ve onarım yapılır.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Uzun oldu, üzgünüm

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Parmak izi sensörü çalışmadığında buradaki sekme kayboluyor yani yapamıyorum 1655312009249.jpg
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Selamünaleyküm.
Verileri yedekleyip cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneriyorum.
Sıfırlama işlemi yapmanıza rağmen Sorun devam ederse büyük bir ihtimal ile Parmak izi sensörü bozuk demektir.
Bu durumda Eğer Parmak izi sensörü sıfırlama işlemi yapmanıza rağmen hatalı çalışmaya devam ederse cihazınıza diğer şifre türlerinden şifre katarak Kullanıma devam edebilirsiniz.
Ama eğer Parmak izi sensörü Sizin için önemli bir özellik ise sıfırlama işlemine rağmen çalışmıyorsa detaylı kontrol edilmesi için bu durumda cihazı garanti belgesi ile birlikte Samsung yetkili servis merkezine teslim etmeniz gerekiyor.
Servis veya cihaz Garanti işlemleri hakkında bilgi öğrenmek için Samsung Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 4447711 ben sizin yerinizde olsaydım diğer şifre türlerinden herhangi birisini katarak cihazı kullanmaya devam ederdim.
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Son çare olarak sıfırlayacağım teşekkürler
0 Likes