cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Kasma

(Topic created on: 04-24-2020 12:53 AM)
220 Views
omerarslants
Active Level 3
Options
Galaxy A

Kasma ve donma yüzünden a51 e ne zaman gelir güncelleme? Pazartesi cihazı servise göndermeyi düşünüyorum yenisini talep etmek için. Telefonu alalı 15 gün oldu. Pişman ettiler android dünyasının en kötü güncellemesi 

7 Comments
Galaxy A
güncellemeyle düzeleceğini zannetmiyorum bu durum telefonun işlemcisiyle alakalı bir durum servise gönderseniz bile değişim yaoacaklarını zannetmiyorum
omerarslants
Active Level 3
Galaxy A
ayıplı mal olduğu bariz samsung mağazası değişim isteriz dedi. O yüzden gönderecem zaten
omerarslants
Active Level 3
Galaxy A
bu donma ve kasma dediğim menüler arasında geçişlerde uygulamaya girerkenki animasyonlarda
omerarslants
Active Level 3
Galaxy A
Güncellenmeden sonra oldu iyice araştırıp aldık bizde. Dediğim sorun oyunda filan değil animasyon geçişlerinde. Telefon jet gibi zaten ama uygulama açıyorken ki animasyon kasıyor.
omerarslants
Active Level 3
Galaxy A
birde telefonu yeniden başlatınca düzeliyor belli zaman sonra artık ne oluyor bilmiyorum animasyonlar kasıyor. fps düşer gibi bir hissiyat oluyor. Sanırım yeni arayüzden dolayı her keste oluyor animasyonlarda
omerarslants
Active Level 3
Galaxy A
Yok reis telefon o konuda çok iyi tek sorunu dediğim gibi rehbere girerken ekran gelirken kasıyor animasyonu yani. Güncellenmeden sonra oldu ilginçtir a70 a50 'le de de bu animasyon kaçsmaları oluyor.
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba omerarslants,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Tüm bu işlemleri sağlamanız durumunda aynı sorun devam eder ise, cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Sorunun devam etmesi halinde 4447711 Samsung çağrı merkezi numarasından veya aşağıda bulunan link üzerinden bize daima ulaşıp, Canlı Destek ve E-Posta yolu ile yardım alabilirsiniz.

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/

Teşekkürler.
MOD