cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A73

(Topic created on: 08-10-2023 10:54 PM)
413 Views
faruk6535
Active Level 7
Options
Galaxy A

image

Yahu arkadaşlar nasıl bi telefona denk geldim hata üstüne hata A73 yaklaşık 20 gündür almışım. Önceden xiaomi 12T kullanıyordum beni hayata bıktırmıştı aşırı derecede yazılım sıkıntısı vardı Baktım A73 beğendim bide çok övülen bi telefondu xiaomi 12T den A73 geçtim ama 12T satmadım bi kenara bıraktım dedim A73 de belki daha berbat olur tekrar 12T kullanırım yağmurdan kaçarken doluya yakalandım A73 de nasıl bi rezalet var 1 hata kamera çok kötü çekiyor ana kamera olsun gece modu olsun berbat. zoom berbat çekiyor önceden iyiydi bu son güncellemeyi yaptım kamera için gelmişti İşler değişti 2.inci hata pil ve batarya telefonumu %100 şarj ediyorum şarjdan çekiyorum 3 dakika kullanıyorum %99 düşüyor mesala A50 yi 3 sene kullandım %100 şarjı varken bazı zaman 1 saat kullanıyordum ya yarım saat 20 dakika kullanıyordum sonra %99 düşüyordu A53 5 gün kullandım oda aynıydı %100 den %99 Zor düşüyordu xiaomi 12T oda aynı %100 den %99 Zor düşüyordu A50 de pil Koru özeliği yoktu A53 vardı aktif ettim %85 ye kadar doldu ve kullanıyordum %84 düşüne kadar yarım saat yada 10 dakikaden fazla sürüyor dü A73 de aktif ediyorum ve %85 ye kadar doluyor çıkartıyorum anında %84 oluyor 1 dakika bile kullanmıyorum şarjda bile çekmeden %85 e kadar doluyor sonra anında %84 oluyor şardayken çekmeden bile uzaktan destek bağladılar pil iyi dedi %99 dedi 5 aylık telefon ben ikinci el aldım 20 günlük kullanıyorum cihaz bakımı hatalı ekran süresi veriyor 3 hata uzaktan destek telefon bağladı 3 gündür telefonum dokunmatik düzgün çalışmıyor donuyor kasıyor kendi kendine hareket ediyor saçma sapan şeyler yapıyor evet suya toza dayanıklı olduğu için normal suyla 2 defa yıkadım ve bir kere bardağın içine koydum ama bunlar 10 gün önce yaptım telefon şimdi 3 gündür dokunmatik saçma sapan şeyler yapıyor mesala suya dayanıklı olmasına rağmen ekrana bi Damla su geliyor küçük damlacık ekran donuyor ve kendi kendine kullanıyor A50 suya dayanıksız dı Yağmur da çok ıslanmadığı sürece rahat kullanıyordum kendi kendine trip atmıyordu A73 kullanan arkadaşlar bu sorunlar sizde varmı bide 4 hata telefon salladığım zaman arka kamera kısmında bi ses geliyor bu da sizde varmı Ama bu sorun 12T de var not ama sarjı iyi gidiyor sıkıntım Yok bu konuda 

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy A
Galaxy telefonu sallarken içinden hafif bir ses geldiğinde ne yapabilirim

Galaxy cep telefonlarının içinde, kamera ile fotoğraf çekerken titremeyi en aza indirmeyi sağlayan ve OIS (Optik Görüntü Sabitleyici) işlevi gören bir bileşen bulunuyor. Bu küçük parça, kamera açık değilken sallanırsa telefonun iç yapısına çarparak hafif bir tıkırtı sesi çıkarabilir.

OIS (Optik Görüntü Sabitleyici), el titremelerini algılayan ve lensi titremenin ters yönüne hareket ettirerek düzeltmeye yarayan bir işlevdir. Her üründe OIS (Optik Görüntü Sabitleyici) boyutları farklı olduğu için ürüne bağlı olarak ses nispeten yüksek olabilir. Bu, OIS'nin (Optik Görüntü Sabitleyici) özelliklerinden kaynaklanır ve bir ürün hatası değildir. Çıkan ses, cep telefonunun işlevini ve performansını etkilemez.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/do-you-hear-a-small-noise-from-inside-of-the-devic...

View solution in context

Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy A
Moderatör Manavgat pil tüketimi ile ilgili talimatlar vermiştir. yapabilirsiniz.

Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Telefon Tanılaması > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members > Destek > Hata Raporları > Güç / Batarya / Şarj.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;
• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

View solution in context

Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy A
Galaxy A73 cihazınızı samsung yetkili servisinde bakım onarım yaptırmanız uygun olacaktır. Yetkili kişiler size yardımcı olacaklardır. Samsung için Müşteri memnuniyeti her zaman önemlidir.
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

View solution in context

13 Comments
Galaxy A
Sana şöyle söyliyim güzel kardeşim ben bunu herkese söylüyorum telefon düzgün kullanılmaz ise ısınır donar fln. Ben A54 5G kullanıyorum be ben de böyle bir sorun bile yok. Bu arada A73 en iyi telefonlardan birisi sıfırlayın ya da aldığınız yerden iade isteyin
middwll
Active Level 3
Galaxy A
Yine alakasız ve boş bir yorum bağımlılık yapmış sende 😄
faruk6535
Active Level 7
Galaxy A
🤣
faruk6535
Active Level 7
Galaxy A
20 günlük kullanıyorum Yeni kurulumu yaptım sıfırlamıştım 20 gündür bu sorun yoktu uzaktan destek bağladı telefon sıkıntı çıkarmaya başladı telefon ısınsa bile dokunmatik donmaz ve sanki üstüne su dökülmüş gibi kendi kendine kullanıyor sanki cinler kullanıyor gibi
faruk6535
Active Level 7
Galaxy A
Bide düzgün kullanıyorum gündüz kullanmıyorum inşaatta çalışıyorum bi akşam kullanıyorum bide alakası yok A50 de böyle sorun yoktu günde 5 saat pugb mobile oynadığım halde A50 sorun yoktu
Akaygalaxya73
Active Level 7
Galaxy A
Kardesim benimde ekranda bazen sıkıntılar var ama geçti suanlik şükür güncellemeden dolayı benimkide şarjı dediğin gibi hemen düşüyor kamerası gayet iyi sadece zoom da kamera görüntüsü bozuyor ekran için dokunmatik hassasiyetini aç derim telefonu sallayınca gelen ses normal optikten geliyor kamerayı açınca açılı halde salla ses kesilecektir güncellemeden önce süperdi cihaz guncelledikten sonra berbat ettiler cihazı.
faruk6535
Active Level 7
Galaxy A
Yorumun için teşekkür ederim 😊 Aynen vallahi güncelleme bozdu dokunmatik hassasiyeti alakası yok dediğim benim telefonum sanki üstüne su geliyormuş gibi hareket ediyor kendi kendine kullanıyor ayrı ayrı uygulama girip çıkıyor kendi kendine milleti arıyor mesaj atıyor anlamış değilim
faruk6535
Active Level 7
Galaxy A
Haklısın kamerayı açtım ses kesildi tşk ederim 😊
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Selamünaleyküm. Şimdi%100 doldurduktan sonra %99 seviyesine birkaç dakika sonra düşmesi normaldir diye düşünüyorum.
Eğer geriye kalan şarj bitme hızı normal seviyede ilerliyorsa sorun yoktur bu söylediğim %85 miktarı için de geçerli.
Cihazlarda suya ve toza dayanma özelliği var Ama bu özellik var diye kalkıp da cihazları suyun altına tutmak yanlış olur Bir kere bu bile bile yapıldıysa kullanıcı hatasıdır şimdi diyecek olursan böyle bir özellik var kullanmayacaksam ne için var bu tür özellikler mesela cihaz yanlışlıkla bir suyun içine düştüğü zaman veya yağmur damlaları gibi sulardan az hasar alması için yapılmıştır kalkıp da cihazı yıkayalım diye yapıldığını sanmıyorum Evet bu özellik katılmış olabilir dediğim gibi bu özellik var diye kalkıp da cihazları yıkamak zorunda değiliz.
Cihaz bakım uygulamasının verdiği ekran süresi doğruluğu ne kadar doğru ne kadar yanlış orasını tam olarak ben de bilmiyorum ama ben de verdiği süreye güvenmiyorum bu çok mu önemli? Bence çok da önemli değil.
Cihazı salladığında arka kameradan ses gelmesi normaldir Çünkü cihazın kamerasında ik İmaj sabitleyici parçası sallanıyor Onun sesi geliyor.
O dokunmatik sorununa Gelecek olursam belki suya girdirdiğin için cihaz hasar almış olabilir.
Yetkili servise göndererek cihazı kontrol ettirebilirsiniz Samsung destek hattını arayın servis hakkında bilgi alabilirsiniz. 4447711
Not! Optik imaj sabitliyici parçasının sesi yazmak istemiştim Yanlış yazmış.