cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A71 Android 10 Titreşim Sorunu

(Topic created on: 11-26-2020 10:13 AM)
1567 Views
Goldmund2021
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Bu mesajı Samsung Membersın bir kullanıcının titreşim sorununa verdiği cevabı kınamak için yazıyorum. Kullanıcı ne yaptı isem titreşim kapanmıyor diyor. Cevap olarak telefonunuzu sessize alın öyle kullanın deniyor. Bu cevap  özensiz, gelişine, sıradan, ciddiye alınmadığımızı düşündüren bir cevaptır. Bu cevap ekmek yoksa pasta yiyin sözü kadar sorunlardan uzak, ilgisiz ve ayrı bir dünya cevabıdır. Bu cevap çözümsüz ve kullanıcının durumundan bihaber bir cevaptır. Bu cevabı için Samsung Membersı kınıyorum. 

Şimdi ben de aynı sorundan muzdarip olduğum için çözüm bekliyorum. Yapılan bir yenilik ya gelişim içeriyordur veya bir hatayı ortadan kaldırmaya yöneliktir. Her bildirime, her mesaja telefonun zorunlu olarak titremesinin mantığını Ben anlayamadım. Telefon titriyor kardeşim niye titriyor öncelikle. İstemiyorum titresin rahatsız oluyorum. 

Her yere tek tek uygulama ayarı yapan arkadaşlar var. Ben mailime gelen maillerden haberdar olmak yani bildirim istiyorum ama telefonum titremesini istemiyorum. Nerede ayar Yahoo mailin içinde de uygulama ayarlarında da böyle bir ayarı yok. Hepten sessize almam gerek. Ama lazım. Bu ve buna benzer diğer kullandığım programlar için sorun aynı.

Şimdi bu kadar yazıyı niye yazdık. Bari Android 11 geldiğinde tek tuşla telefonun titreşimini kapatabilelim diye yazıyorum. Bu işlevsiz ayardan lütfen vazgeçin. Çok sıkıldım bu telefonun titremesinden. Yazarken bile titriyor hala deli olmamak elde değil. 
3 Comments
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Cihazı sıfirlamayı denedinizmi?
Goldmund2021
Beginner Level 2
Galaxy A
Bu Android sürümlerinde tek tuşla bütün titireşimleri kapatma seçeneğini kaldırmışlar. Sıfırlasak da aynı menülerle karşılaşacağız malesef. Eski sürümlerde titreşimi kapat diyorsun kapanıyordu
0 Likes
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Goldmund2021,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. Bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD