cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A70 dokunmatik hassasiyet sorunu

(Topic created on: 06-03-2021 10:21 AM)
939 Views
Övül
Beginner Level 3
Options
Galaxy A

Herkese selam. 2 yıldır A70 kullanıyorum. Android 10 güncellemesinden sonra fps düşmesi, cod mobile oyununda siyah ekran(oyundan atma) hataları gözlemeye başlamıştım. Zaman geçtikçe dokunmatik hassasiyeti de azalmaya başladı. Android 11 de zaten sensör hatalarıyla beraber geldi ve dokunmatikte hala beklediğim performansı alamıyorum.

Oyunda nişan alırken küçük dokunuşları algılamıyor. Klavyede yazı yazarken hızlı yazıldığında zaman zaman tuşlari algılamıyor. Genel olarak dokunmatik panelde hata yok her noktası çalışıyor test ettim. Telefon ayarlarını sıfırladım. Ekran koruyucu için ekstra hassasiyet ayarını açtım. Dil ve klavyeden hassasiyet ayarını maksimuma çıkardım. Hiçbir şey yetmedi, telefonu yedekledim ve fabrika ayarlarına çevirdim. Hala düzelmedi dokunmatik. Bu arada yaptığım testlerin hiçbiri telefon şarja takılıyken yapılmadı.

Ne yapabilirim bu telefona? Hata raporu da göndermiştim üstelik fps sorunu ve dokunmatik hassasiyeti için, 1 ayı geçti dönüş de yapılmadı. Güncelleme mi bekleyeceğiz bunun için?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Övül,

Gönderilen raporların incelenmesi ve nedenlerin tespit edilmesi, biraz zaman alabilir. Samsung Members üzerinden göndermiş olduğunuz herhangi bir hata raporuna uzun süre dönüş alamadıysanız, hata raporunu tekrar göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

5 Comments
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
Geçmiş olsun. Daha önce serviste yada farklı bir yerde ekran değişimi yapıldı mı ? Bide oyunda geç algılama yada algılamama ve hassasiyetin geç yanıt vermesi ekranın örnekleme hızıyla da bağlantısı vardır. işte yeni tanıtılan xiaomilerde var 240 hz örnekleme falan filan ama A70 te bu derece yüksek bulunmadığı için hantallık var. Ancak ekran dokunmatik işlememesi farklı bir durum. sıfırlama işkemiyle düzelmediyse ekran değişimi yaptırdıysan servise gönderip kontrol ettir.
ŞEKERCİZADE
Expert Level 1
Galaxy A
Dedikleriniz doğru ama bende A70 kullanıyorum. Android 11den sonra böyle oldu. Yani sorun yazılımsal.
Övül
Beginner Level 3
Galaxy A
Performans için yapılmış telefon değil evet, dokunmatik örnekleme hızı da düşük. Fakat servise hiç göndermedim. Aldığımdan beri aynı şekilde kullanıyorum. Suya, toza veya darbeye bile maruz kalmadı. Yazılımsaldır diye düşünüyorum ben de. Çok umudum da kalmadı açıkçası düzeltme için güncelleme geleceği konusunda.
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
Yazılımsaldır doğrudur. O daha kötü nedeni zamzung un yeniden güncellemeyle düzeltmesi 2 ayı bulur 🤦‍♂️
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Övül,

Gönderilen raporların incelenmesi ve nedenlerin tespit edilmesi, biraz zaman alabilir. Samsung Members üzerinden göndermiş olduğunuz herhangi bir hata raporuna uzun süre dönüş alamadıysanız, hata raporunu tekrar göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak.

Teşekkürler.
MOD