cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A55 %95 KULLANIM PİL PERFORMANSI 👇

(Topic created on: 4 weeks ago)
500 Views
onurtuna
Expert Level 5
Options
Galaxy A
120hz ekran açık

adaptif parlaklık açık

güç tasarruf kapalı 

AOD kapalı 

Wifi mobil veri Konum ve sekronizasyon sürekli açık 

Hava durumu belirli aralıklar ile arka plan da sürekli güncelleniyor

%92 wifi kullanımı %3 mobil veri kullanımı

Telefon da kısıtlama vs yapmadım oyun vs oynadım telefonu zorlayacak şeyler yapmadım!

Karanlık yani koyu modda 1/2 saat ekran süresin de artış olabilir arkadaşlar ben aydınlık modda iken kullanım yaptım

Karanlık mod 60hz güç tasarruf gibi kısıtlamalar yaparsanız full wifi kullanımı ile 17 18 saat ekran süresi alabilirsiniz

%95'lik kullanım da tiktok youtube whatsapp members telefon konuşması vs olarak kullandım 

%1 den %100'e kadar 1 saat 23 dk şarj oluyor

Beni pil performansı memnun etti A55 EXYNOS 1480 ile UI 6.1 optimizeli ve stabil çalışıyor bug sorunu vs yok

PEKİ YA SİZ NASIL BULDUNUZ ?

YORUMLANIZI BEKLİYORUM !

image

image

16 Solutions

Accepted Solutions
Solution
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy A
Solution
wolw
Active Level 4
Galaxy A
Çok iyi, mükemmel ötesi

View solution in context

Solution
Yavuz86
Active Level 7
Galaxy A
Bu pil koruması temel sizde çalışıyor mu?

View solution in context

Solution
MUSA_A73
Active Level 9
Galaxy A
Çok çok iyi ben bu ekran sürelerini rüyada görürüm 😅

View solution in context

Solution
onur055
Active Level 5
Galaxy A
Kardeşim benim tel a53 valla 4 saat ekran açık ekran kapalı süresi de 11 saat 120 hz de sarj dayanmıyor yine iyi a55 mükemmel

View solution in context

Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy A
Gayet güzel 🤘🤘

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
onur sonuç iyi ama sana tavsiyem pili bu kadar fazla düşürme hele ki yeni cihazda başını yersin vallahi pilin aman diyeyim dikkat et

View solution in context

Solution
Yavuz86
Active Level 7
Galaxy A
Denediniz mi? Normal şartlarda temelde %100 olunca şarjı kesmesi lazım telefonun. Ama bende şarjda takılı halde kullanıyorum ama pil hiç düşmüyor. Sizde deneyip bilgi verirseniz sevinirim.

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
olmaz ama sürekli yapma

View solution in context

Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Pilin gayet güzel kardeşim şarjını %10 civarda takmanı öneririm

View solution in context

Solution
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy A
Gayet Normal Değerler ve sağlıklı Kullanım Onur kardeşim. 😊
Daha Yeni Bir cihaz Olduğundan dolayı da Şarj Sorunu Olması zordur. 1380'e Göre Pilden Yana Baya Geliştirmişler 1480'i.

Dediğim Gibi aslında zaten sağlıklı Pil döngüsü Ve Maksimum Ekran süresi için İki Adet gönderimde Cihazı Zevkli ama Tam Performansta Kullanılması için önerilerde Bulundum.

Alfa Kardesimizde Dediği Gibi Pilin %10'un altına Pek Düşürmemeye Çalış.

Benim Önerim ise %20 Olduğunda Şarja Takman Arada İse Hızlı Şarjı Kapatıp Yavaş Şarjda Rahat rahat şarj etmen Cihazı. Pil döngüsü için Kritik Konulardır.

Rutinler Konusnda Yakind Detayli bir Gönderim gelecek, İstersen onda da İşine Yarar Önerileri Kullanabilirsin Kardeşim.

View solution in context

Solution
Galaxy A
Gayet iyi ekran süresi, ancak a55 ile 17 saat alan bile var

View solution in context

Solution
CGRZBN
Active Level 10
Galaxy A
Onur bi kere ekran süresi gayet başarılı kardeşim. Tam sıfırlarsan (tabi her zaman sıfırlama) kullandığın ayarlarla açık ekran süresi 12 saati görür. karanlık mod ve 60hz yapınca bence en fazla 1 saat hadi bilemedin bir buçuk saat farkeder. Dediğin gibi 17-18 saati hiç sanmıyorum ama o şekilde de rahat 13 saati görüp belki 14 saati zorlayabilir. 17-18 saati anca güç tasarruf modu açıkken görebilir gibi geliyor. Zaten bu sürelerde çok çok iyi bence. Batarya sağlığına dikkat ederek kullanmaya devam edersen bu süreleri her zaman alırsın diye tahmin ediyorum 🤙🏻

View solution in context

Solution
SonerA345G
Expert Level 1
Galaxy A
6.1 gelince bende de senin aldığın ekran sürelerini görmeye başladım onur,ama telefonu benden daha idareli kullanmissin.Bu ekran süresi bence çok iyi

View solution in context

Solution
Galaxy A
Bu A55 için çok güzel birşey ilerde bu durumu bozmasınlar da ne yaparlarsa yapsınlar samsung dan herşeyi beklerim 😅😅

View solution in context

Solution
Galaxy A
Evet aynen öyle olucak sadece şu renk kontrastı şeyisini düzeltsinler de gerisi önemsiz Bee 😅😂

View solution in context

25 Comments
Solution
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy A
çok iyi
Solution
wolw
Active Level 4
Galaxy A
Çok iyi, mükemmel ötesi
Solution
Yavuz86
Active Level 7
Galaxy A
Bu pil koruması temel sizde çalışıyor mu?
onurtuna
Expert Level 5
Galaxy A
Evet
0 Likes
Solution
Yavuz86
Active Level 7
Galaxy A
Denediniz mi? Normal şartlarda temelde %100 olunca şarjı kesmesi lazım telefonun. Ama bende şarjda takılı halde kullanıyorum ama pil hiç düşmüyor. Sizde deneyip bilgi verirseniz sevinirim.
onurtuna
Expert Level 5
Galaxy A
Tamamdır hocam denicem 👍
Solution
MUSA_A73
Active Level 9
Galaxy A
Çok çok iyi ben bu ekran sürelerini rüyada görürüm 😅
onurtuna
Expert Level 5
Galaxy A
🤣🤣
0 Likes
onurtuna
Expert Level 5
Galaxy A
Ben A73 6 ay kullandım hocam eğer adam akıllı yazılım atarlarsa A73 ün de şarji iyi gider
0 Likes