cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A54

(Topic created on: 07-25-2023 05:41 AM)
237 Views
Hakan2121
Active Level 6
Options
Galaxy A

Bişey soracam saat birde şarja taktım telefonu şarjda unutmuşum saat 5.30da çıkarttım bir sorun olurmu batraya için

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy A
Merhaba
Bu bilgi sana faydalı olacaktır.

Telefonu gece şarjda bırakmak zararlı mı.

Akıllı telefonların sahip olduğu yazılımlar, bataryanın tam dolup dolmadığını anlayabilecek seviyedeler. Bununla beraber cihaz, batarya tam dolduğu sırada, yani şarj yüzde 100’e ulaştığında otomatik olarak enerji akımını keser. Dolayısıyla telefonu gece boyunca şarjda bırakmak, zararlı değildir.
Kaynak ShiftDelete

Telefonu sabaha kadar şarjda bırakmanın herhangi bir zararı yok. Akıllı telefonlarımız tam doluma ulaştıklarında enerji almayı kesecekleri yazılımlara sahipler. Yani bataryanın tam doluma ulaştığını kendisi algılayıp, şarj olmayı otomatik sonlandırıyor.
Kaynak Webtekno

Teşekkürler iyi günler dilerim.

View solution in context

4 Comments
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy A
Merhaba
Bu bilgi sana faydalı olacaktır.

Telefonu gece şarjda bırakmak zararlı mı.

Akıllı telefonların sahip olduğu yazılımlar, bataryanın tam dolup dolmadığını anlayabilecek seviyedeler. Bununla beraber cihaz, batarya tam dolduğu sırada, yani şarj yüzde 100’e ulaştığında otomatik olarak enerji akımını keser. Dolayısıyla telefonu gece boyunca şarjda bırakmak, zararlı değildir.
Kaynak ShiftDelete

Telefonu sabaha kadar şarjda bırakmanın herhangi bir zararı yok. Akıllı telefonlarımız tam doluma ulaştıklarında enerji almayı kesecekleri yazılımlara sahipler. Yani bataryanın tam doluma ulaştığını kendisi algılayıp, şarj olmayı otomatik sonlandırıyor.
Kaynak Webtekno

Teşekkürler iyi günler dilerim.
Hakan2121
Active Level 6
Galaxy A
Tşkrler bilgi için
cnc_kny
Active Level 5
Galaxy A
Ben yıllardır gece yatarken şarja takarım sabah evden çıkarken çıkartırım A71 hala 3 gün gider şarjı bundan önce j8 vardı onuda aynı şarj kullanıyorum 2 gün giderdi hala 2 gün gidiyor telefon kullanımım rutin işler oyun hariç hepsi var günlük yaklaşık 1 ile 2 saat arası konuşma değişiyor 1 saat youtube 1 saat sosyal media akşama kadar vatsap ortalama 100 200mesaj ... her zaman ki yaptıklarım bunlar 2 gün ile 3 günde şarja takarım bataryayı öldüren oyun oynamak telefonu şarja takıp yarım saat 15dk doldurup çıkartmak 2 saat onra tekrar takmak doğrusu %30a gelirken şarja takıp %100 olunca çıkartmak 2gün sonra çıkart önemli değil bişey olmaz ben bazen takar giderim 3 gün kalır telefon ve en önemlisi şarjdayken telefon oynamak en tehlikelisi oyun oynamaktan bile sıkıntılı 'batarya için' oyun oynamak bataryayı 1 yılda bitirirse şardayken kullanmak 6 ayda bitirir
ErenA54_5G
Active Level 7
Galaxy A
Bende 100 oldumu şarj işlemi duruyo