cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A53 GOS

(Topic created on: 08-12-2023 12:29 PM)
347 Views
ComradeS62
Active Level 6
Options
Galaxy A

DÜN GAME OPTİMİZE SERVİCE (GOS)'u UYGULAMA İLE İPTAL ETTİM VE 1 SAAT SORUNSUZ PUBG MOBİLE OYNADIM ISINMA PROBLEMİ %50 DAHA AZALDI VE 10-12 FPS ARTIŞ OLDU. GOS İPTAL ETMEDEN ÖNCE 10 DAKİKA PUBG MOBİLE OYNAYAMIYORDUM TELEFON AŞIRI ISINIYOR VE ISINMADAN DOLAYI DONUYOR KASIYOR VE FPS DROP OLUYORDU. KISACASI GOS DENİLEN ŞU LANET UYGULAMA TELEFONUN OYUN PERFORMANSINI ÇOK DÜŞÜRÜYOR VE TELEFONU OYUNLARDA DAHA ÇOK ISINDIRIYOR. ZATEN SAMSUNG DAHA ÖNCE GOS'un OYUN PERFORMANSINI ETKİLEDİĞİNİ İTİRAF ETMİŞTİ. 

KİŞİSEL FİKRİM GOS 
SADECE OYUN DEĞİL GENEL OLARAK TELEFON PERFORMANSINI ETKİLEYEN LANET BİR UYGULAMA

image

image

7 Comments
_EFE_
Active Level 8
Galaxy A
Knk nasıl devre dışı bırakılıyor merak ettim denemem lazım
ComradeS62
Active Level 6
Galaxy A
Uygulamayı telefondan kaldıramıyorsun sadece devre dışı bırakabiliyorsun. Youtubede videoları var gos devre dışı bırakma diye
_EFE_
Active Level 8
Galaxy A
Eyw
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ayarlar ve uygulamalar kısmından kapanıyor
layns-S23
Active Level 5
Galaxy A
Galaxy A serisinde GOS tamamen çöplüktür silmenizi veya devre dışı bırakmanızı öneririm, ama S serisi cihazlar için gereklidir çünkü güçlü işlenciler kullanır ve GOS aşırı ısınmayı engeller daha iyi stabilize sunar, Ama Samsung A serisine hiç ilgilenmiyor ve GOS sadece performans düşürüyor
ComradeS62
Active Level 6
Galaxy A
Uygulama silinmiyor ancak devre dışı bırakılıyor. Katılıyorum S serisi için birşey diyemem ama A serisi için gereksiz ve telefonu kısıtlayan bir uygulama
layns-S23
Active Level 5
Galaxy A
S serisinde kaldırdığımız vakit GOS'u cihaz aşırı ısınıp FPS drop yiyoruz ve kasmalar başlıyor, o sebeple sadece A serisinde kaldırmak daha mantıklı zaten orta sınıf işlemciler çok ısınmıyor ne gerek var ki kısmaya. Samsungda bu kafa olduğu sürece gram ilerleyemez