cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A50 son güncelleme ile şarj doldurma süresi uzadı

(Topic created on: 07-12-2021 02:19 PM)
475 Views
qwertyt
Active Level 6
Options
Galaxy A

A50 telefonda son 555mb güncelleme sonrasında telefon alev alev yandığı için mi bilmiyorum ama telefonu şarja takınca hızlı şarj %.. gibi yazı yazıyor. Ancak atıyorum şarj dolmasına 1 saat 10 dakika kaldı gibi bir yazı yazmıyor. Normalde telefon yüzde 3-5 olduğunda bile tam 2 saatte tamamen doldu ibaresi çıkıyordu. Güncelleme sonrasında sürenin uzadığını fark ettim. Dün ki kontrolümde saat 22.39 da şarja taktım şarjın ne zaman doğacağını yazmıyordu ve 01.53 de telefon tamamen doldu yazdı. 3 saati geçen bir dolma süresi oldu ki normalde 1.30 saatte full şarj diye reklamla bu telefonlar satılmıştı. 

image

image

11 Comments
Galaxy A
Bluetoth ,wifi şarji etkilemiyormu...hepsi acik
0 Likes
qwertyt
Active Level 6
Galaxy A
Şarjın dolma süresiyle bir alakası yok ki. Yine de aynı saatte dolması lazım. Belki şarj kullanım süresini etkiler biraz da ama markaların bize tahmini verdiği şarj kullanım süreleri telefonun full özellikleri açık olduğu halde olması gereklidir. Bundan dolayı parasını verip aldığımız cihazda yani wifisini Bluetooth unu da bıraksınlar kullanalım bunların problem olmaması lazım. Problem çıkarsa da markanın rezilliği.
0 Likes
izuna
Active Level 8
Galaxy A
bende 1.30saate 100oluyo
0 Likes
qwertyt
Active Level 6
Galaxy A
Benimde öyleydi aslında hiç olmasa 1 saat 40 dakikaya dolardı. Ama 3 saati geçik oluyor son zamanlarda ekran resmini de çektim işte belirsiz süresi de takip ettiğim için dikkat edebildim. %88-89 dan sonra 20 dakika falan kaldı yazmaya başladı. Ama dediğim gibi 22.39 da taktım 01.53 de aldım şarjdan
0 Likes
izuna
Active Level 8
Galaxy A
sarj kablosunu ve girişini kontrol et temizle toz varsa veya başka birsey a temas etmez ve daha yavaş sarj plur
0 Likes
qwertyt
Active Level 6
Galaxy A
Yok kardeşim ondan değil. Hızlı şarj görünüyor zaten benim problem başka. Isınma kaynaklı.
0 Likes
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Bu genellikle cihaz ısındığı zaman yazmaz.
Cihaz sıcakmıydı?
qwertyt
Active Level 6
Galaxy A
Bende zaten onu yazmıştım. 550 mb lık son güncellemeden sonra benim telefon hep sıcak sürekli yani. Havalar zaten çok fazla sıcak ama yine de telefona dokunduğumda havadan da sıcak. Basit bir arama yaparken kulağımı yakıyor. Ve ben zırhlı kılıf kullanıyorum normalde ısınma olsa da hani ara ara telefonu zorladığım da hissetmezdim. Ancak 555mb güncellemeyi indirdiğimden beri bariz sürekli ekran kilidini açsam açmasam da telefon sıcak hep ve bariz rahatsız ediyor benide.
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Güncellemeden sonra bu özellik gitmedi.
Güncellemeden sonra ısınmadan dolayı tahmini süre otomatikman devre dışı bırakıldı.
Cihaz sıcak iken daha yavaş sarj olacağı için tahmini süre doğru süreyi vermeyeceğinden göstermez.

Güncelleme hatasını Samsung Members üzerinden hata raporu olarak iletebilirsiniz.

Samsung Members Üzerinden hata raporu gönderiniz.

Hata raporu göndermek için:
Samsung Members Ana menüsündeki artı(+) Tuşuna tıklayınız ve Hata raporlarına tıklayınız.
Size uygun sorunu seçip sorununuzu yazıp gönderiniz.