cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A33 5G Android 13 güncellemesi ve sürüm düşürme

(Topic created on: 01-22-2023 09:23 AM)
711 Views
Super_Nova
Beginner Level 3
Options
Galaxy A

Android 12 ile gelen telefonumu 14 Ağustos 2022'de aldım ve o zaman şu anki haline göre daha hızlı çalışıyordu. O günden bu güne Android 12 için gelen güncellemelerle bir miktar performans kaybı yaşadım. Korkudan Android 13 güncellemesi yapamdım. 

1-) Bu telefonun Android 12'de ekran kapalıyken bildirimler göstermeme ve always on display özelliğinin olmaması gibi sorunları vardı. Android 13 güncellemesi ile bu problemler çözüldü mü?

2-) Bu telefon ilk aldığımda Netflix'te HD içerikleri göstermek için gerekli olan L1 sertifikasına sahipti. Güncelleme ile bu sertifika L3'e düştü ve Netflix'te 480p'den daha yüksek kalitede içerik izleyemez hale geldim. Android 13'te bu sertifika durumu düzeldi mi? Şu an Android 12 olan telefonum üzerinde orijinal Samsung A33 romu ile versiyon düşürme yapsam telefon garanti dışı kalır mı? Samsung teknik servisi bu işlemi gerçekleştirebiliyor mu?

1 Comment
twibtil
Active Level 8
Galaxy A
1) onlar sorun degil. hicbir samsung'da ekran kapaliyken bildirim gozukmez ve a33'e always on display ozelligini vermediler ekran desteklemesine ragmen...
2) hayir duzelmedi hala L3.