cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A23 Android 12 fazla ram kullanımı

(Topic created on: 11-04-2022 02:46 PM)
231 Views
ardabltt9
Active Level 3
Options
Galaxy A

cihazım 4 GB ram ancak ramin sadece 1, 1,5 en fazla 2 veya 700 mb ram boş kalıyor böyle oluncada genellikle en ufak şeyde kasıyor yardımcı olurmusunuz 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ardabltt9,

İşletim sistemi de çalışması için mevcut RAM kapasitesinden kullanmaktadır. Ayarlar > Cihaz bakımı > Hafıza > Daha fazla görüntüle kısmından RAM kullanım boyutlarını görebilirsiniz. Kullandığınız uygulamalar arka planda çalışmayı sürdürdüğü için RAM temizlemesini yapabilirsiniz. Gömülü olan ve uyku moduna girmeyen sistem uygulamaları çalışmayı sonlandırmayacaktır. Kullanmadığınız gömülü uygulamaları devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz. Devre dışı bırakmak için; Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üstten üç nokta > Sistem uygulamalarını göster > Devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamaya dokunarak ‘’ Devre Dışı ‘’ butonuna basabilirsiniz.

Konuyu detaylı olarak incelememizi isterseniz eğer uzaktan erişim ile kontrol edilebilir. Uzaktan erişim için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

13 Comments
Bthn_
Active Level 8
Galaxy A
Ben a23 te ayarlardaki ozellikleri hep kapattım 2gb boş yer kaliyo
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Hangi özellikler kanka
Bthn_
Active Level 8
Galaxy A
Edge panelleri , içerik paylaşırken kişileri göster , kişiselleştirme servisi , renk paleti , uygulama simge işareti , tanılama verisi gönder , Android kişiselleştirme servisi, tek el modu , game launcher , Ana ekrana basılı tut sola kaydırıp haberleri kapat , ana ekrandaki widgetlerı kaldır bütün bu ayarları, ayarlar uygulamasından arama yaparak bulabilirsiniz ben bunları yapınca ramın normal kullanımı 1,8 gb oldu ve cihaz akıcı
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Erinmeden yazdığın için teşekkür ederim kanka
ardabltt9
Active Level 3
Galaxy A
kanka bana ram lazım telefon kasıyo
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
arka planda devam eden uygulamaları silmen/zorla durdurman lazım antivirüs gibi ama bende şikayetçiyim maks 1,2 gb kalıyor 3gb dan maksimum yarısını kullanabildiğimizi **bleep** ettim mesela s20fe de 6gb ram var ama 2gb dan fazla boş alan asla olmuyor
Bthn_
Active Level 8
Galaxy A
Cihaz bakımı kısmından boş ram miktarına bakınca oraya 500mb boş alan daha ekleyin sistemin kendine ayırdığı boş alanı saymıyor
Bthn_
Active Level 8
Galaxy A
Buradada belirttimScreenshot_20221104-172205_Device care.jpg
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
nie saymıyor