cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

6 GB RAM VS 8 GB FARKİ NEDİR

(Topic created on: 08-25-2021 10:17 AM)
6332 Views
black0034
Active Level 5
Options
Galaxy A

Merhaba arkadaşlar 6 GB RAM'den 8 GB RAM'e çıkmak performansı ne kadar etkiler 

Aynı modelin a51 6/8gb arasında performans farkı varmı dır 

image

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
SAMmembers
Active Level 9
Galaxy A
6GB'dan 8'e çıkarken büyük bir **bleep** olmaz fakat 1'den 2GB'a çıkarsanız büyük bir **bleep** rahat rahat gözle görülür.

View solution in context

Solution
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba ben ahmet
6 GB RAM li cihazlarda iyidir ama 8 GB'lık tercih ederseniz çok daha iyi olur 8 GB 6 GB arasında fazla bir büyük **bleep** yoktur ama 8 GB Mesela örnek verecek olursak 8 GB RAM li bir cihaz alırsanız o 5 yıl dayanırsa 6 GB ram'li cihazla örnek verecek olursam 4 yıl dayanır yani 8 GB'lık
8 GB RAM li olan cihazı alın tavsiyem �yi günler

View solution in context

Solution
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Bir cok uygulqmalar fazla ram istemekte bazen 6 ram getmiyor malesef 8 ram kasma velan yapmaz

View solution in context

8 Comments
S20exyons990
Expert Level 1
Galaxy A
Artış olur ama fazla bir artış olmaz
Solution
SAMmembers
Active Level 9
Galaxy A
6GB'dan 8'e çıkarken büyük bir **bleep** olmaz fakat 1'den 2GB'a çıkarsanız büyük bir **bleep** rahat rahat gözle görülür.
Galaxy A
Birazcık performans artışı olur alabiliyorsan 8 gb lık modelini al daha iyi
Solution
01a65
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba ben ahmet
6 GB RAM li cihazlarda iyidir ama 8 GB'lık tercih ederseniz çok daha iyi olur 8 GB 6 GB arasında fazla bir büyük **bleep** yoktur ama 8 GB Mesela örnek verecek olursak 8 GB RAM li bir cihaz alırsanız o 5 yıl dayanırsa 6 GB ram'li cihazla örnek verecek olursam 4 yıl dayanır yani 8 GB'lık
8 GB RAM li olan cihazı alın tavsiyem �yi günler
Solution
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Bir cok uygulqmalar fazla ram istemekte bazen 6 ram getmiyor malesef 8 ram kasma velan yapmaz
YasinS10Lite
Active Level 9
Galaxy A
Günlük kullanımda fazla **bleep** olmaz. Fakat performans odaklı kullandığınızda farkı bir nebze olsa hissedersiniz. Ayrıca 8 Ram şu açıdan daha iyi; Her yeni android güncellemesi daha fazla Ram kullandırır. Bu da 2-3 sene sonra 8 ramli cihazın daha akıcı olacağını gösterir
YasinS10Lite
Active Level 9
Galaxy A
Bide bu dediklerim 128-8 için geçerli
sdere
Active Level 5
Galaxy A
1300 motor ile 3000 motor arasindaki **bleep** ne ise odur **bleep**
0 Likes