cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Şarj Problemi/Usb problemi

(Topic created on: 07-25-2020 01:03 AM)
1106 Views
umutakdere
Beginner Level 3
Options
Galaxy A

Merhaba,

Telfonumu birkaç ay  önce sıfır aldım telefonumu güncelledikten sonra telefonumun şarj almadığını farkettim ancak telefonum çakma şarj aleti ile şarj olduğunu ama kendi orjinal adaptörüyle şarj olmadığını farkettim şarj cihazım diğer telefonları şarj ediyor benim telefonumu şarj etmiyor benim telefonumda diğer şarj cihazlarından şarj oluyor ancak benim telefonumdan şarj olmuyordu

sonradan farkettiğim olay şu oldu hızlı şarj destekleyen hiçbir şarj aletinden şarj olmuyor ayrıca bilgisayara bağladığımda bilgisayarım telefonu görmüyordu konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum ne yapmalıyım telefonum a71 modeldir.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba umutakdere,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Dikkat edilmesi gereken önerilerimiz şu şekildedir;

Deneme imkanınız var ise ilk işlem olarak, samsung onaylı farklı bir orjinal hızlı şarj aleti ile deneyiniz.

* Şarj adaptörüne, usb girişlerin tam oturduğuna emin olunuz.

* Farklı bir prizde şarj etmeyi deneyiniz. 

* Cihazı kapalı şekilde şarj etmeyi deneyiniz. 

Sorun devam ederse, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
6 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm

Bilgisayardan veri alamıyorsanız ve hızlı şarj olmuyorsa servise vermenizi tavisye ederim çünkü soket bozulmuş olabilr

Ama servise vermeden önce samsung memebrs üzerinden interaktiklerden usb/şarj test etmeni tavisye ederim eğer sorun çıkarsa servise veriniz yada kardeşim

Durumun incelenebilmesi için samsung tutor uygulamasini indirip ve samsung müşteri temsilcisini arayıp uzaktan destek almak istiyorum diyeceksin ve sana kayıt açacaklar ve cihaza uzaktan erişim sağlayabilirler yada

Samsung members a girip hata raporu göndermenizi tavsiye ederim
inf4ndroid
Expert Level 5
Galaxy A
Cihazda zaman zaman yazılım problemleri mevcut olabiliyor.

Bu hataları çözebilmek için önce Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika ayarlarına dön bölümünden cihazınızın ayarlarını ilk hâline döndürebilirsiniz. Eğer hala çözülmediyse, Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla bölümünden cihazınızı ilk günkü hâline getirebilirsiniz. Ayrıca, korumak istediğiniz belgeler ve fotoğraflar varsa Smart Switch, Google Drive, Microsoft Drive gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
0 Likes
umutakdere
Beginner Level 3
Galaxy A
2 aylık cihaz sadece şarj ederek soket nasil bozulabiliyor aklim almiyor soket bozulmuş olsa zarar vermiş olsam sarj da almaması gerekmiyor mu
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
kardeşim yazılımsal bir problemde olmuş olabilir öncelikle samsung members a girip hata raporu göndermenizi tavsiye ederim bir kontrol sağlansın

Samsung members aç > + ifadeyi gir > orada hata raporu vae oradan göndermeni tavsiye ederim
0 Likes
umutakdere
Beginner Level 3
Galaxy A
3 senedir ilk Phone kullanıcısıyım onyargili olmayayım dedim denemek istedim ve sonuç gerçekten beni hüsrana uğrattı pişman oldum diyebilirim
0 Likes
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba umutakdere,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Dikkat edilmesi gereken önerilerimiz şu şekildedir;

Deneme imkanınız var ise ilk işlem olarak, samsung onaylı farklı bir orjinal hızlı şarj aleti ile deneyiniz.

* Şarj adaptörüne, usb girişlerin tam oturduğuna emin olunuz.

* Farklı bir prizde şarj etmeyi deneyiniz. 

* Cihazı kapalı şekilde şarj etmeyi deneyiniz. 

Sorun devam ederse, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes