cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

İşe Yarar Uygumalar 2 (Dev Paylaşım)

(Topic created on: 05-26-2020 02:01 PM)
1496 Views
iboykr123
Active Level 7
Options
Galaxy A
İşe Yarar Uygumalar Seri 2 

Bu seride Uygulama paylaşmak yerine, hali hazırda kullandığımız hatta en fazla kullandığımız uygulamaları daha iyi ve daha fazla özellikle kullanacağız. Buna (Mod'lu) uygulamar diyoruz.

Öncelikle, herkesin cihazında "YOUTUBE" vardır, malum YouTube reklamda geçilmiyor, ve video kalite desteğini her cihaza vermiyor. (4K,8k) ve tema eksiği var (örnek, siyah tema yok) siyah tema şarjın daha az gitmesine neden olur. Arkaplanda oynatmasına izin vermiyor, mesala bu büyük sorun gelin öncelikle modlu YouTube'a bakalım sonra diğer uygulamalara..

Yapımcının Notu ; Arka plan oynatma, reklam engelleme, video yakınlaştırma, tema, video penceresi yeni veya eski stil, video özelliğini yinele, tercih edilen çözünürlük ve hızda video oynatma gibi ekstra özellikler sunmaktadır 

PiP Modu - Çoklu görev için açılır video kutusu, görüntünün içine bir görüntü yerleştirirken cep telefonunda başka bir görev gerçekleştirirken videoyu izleyebilirsiniz. Basit bir ifadeyle, video klibi ekranınızın küçük bir bölümünü alacak şekilde küçültebilir, böylece cihazınızda başka şeyler yapabilirsiniz. (PiP modu yalnızca Android Nougat ve üstü sürümlerde desteklenir)Çevrimdışı kaydet - Tıpkı orijinal YouTube uygulaması gibi, videoları çevrimdışı da kaydedebilirsinizKontrol kartları - Videolardaki ek açıklamaları ve öneri kartlarını etkinleştirin / devre dışı bırakın.
 
Öncelikle (Linkler Silinmiştir) Google'dan Temin Edin 
1 - Uygulamanın İkonu Böyle. (İsterseniz bunu editleyebilirim)
2 - Uygulamanın Görüntüsü (özelleştirebilirsiniz. Siyah tema ve reklam yok
3 - Ayarlar Menüsü
4 - YouTube Vanced Ayarlar Menüsü

MicroG ile kullanmanız gerekmektedir onuda Google'dan indirin hesabınıza girmeniz için.

İkon görünümü istek olursa editlenir
Görseller.
 
YouTube Vanced
 
image
 
 
image
 
 
image
 
 
 
Mod Facebook (Dark Facebook)
 
Bize ne gibi özellikler sunuyor;
 
Sadece Karanlık Teması ve renk seçeneği sunuyor.
 
Yapımcı Notu; Koyu Facebook , Facebook'un genel görünümünü kişiselleştirmenize izin veren bir araçtır. Her zamanki parlak beyaz arka planınızdan Dark Facebook, zaman çizelgenizi beyazdan siyaha değiştirerek bir makyaj yapar .Facebook'un performansını hiçbir şekilde etkilemeyeceği için bu aracı kullanma konusunda endişelenmenize gerek yok. Buna ek olarak, sosyal medya uygulamasına şık ve klasik bir görünüm vermenin yanı sıra, Dark Facebook, gözlerinizi incitmeden metinleri okumanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca müdahaleci değildir ve internet bağlantınızı veya cihaz performansınızı yavaşlatabilecek veri veya alan tüketmez.
 
İndirme linkleri (Google Şunu Yazın DarkFacebook.apk)
 
 
 
InstAero
Yapımcı Notu ; Güçlülük:
Insta Aero ile asla yapamayacağınız şeyleri basitleştirin, bir videoya basılı tutup ileri veya geri sarmak gibi.
Destek:
Insta Aero, diğer Instagram mod'larına nazaran üst düzey bir destek için uygulama içerisinden ulaşabileceğiniz bir bağlantı yardımı ile Telegram grubumuzdan yardım almanızı sağlar.
Tasarım:
Insta Aero gözlerinizi düşünür, zevkinize uygun karanlık mod'lardan herhangi birinin tadını çıkarabilirsiniz.
Gizlilik:
Insta Aero, hiçbir kişisel verinizi sunucumuz üzerinde depolamaz. Verileriniz daima Instagram güvenliği altında korunmaktadır.
 

 
 
 
Spotify Mod 
 
yani sınırsız müzik dinleme hileli olarak sunuyorum bu sayede dilediğiniz gibi arama yapma, şarkılar arasında istediğiniz gibi geçiş yapma, reklamsız müzik, sınırsız karıştırma, extreme audio, tekrar özelliği açık gibi birçok özellikten yararlanabilirsiniz
 
 
Görseller; 
 
image
 
 
 
İkon olarak görünümü.
Not İndirme Linkleri Yazının Sonunda Verilecek. Yorumlara Eklenecek.
 
Diğer uygulamamız benim en fazla kullandığım arkadaşlarıma tavsiye ettiğim uygulama.
 
Stremio 
 
Bu uygulama ne işe yarar? 
 
Netflix, blutv ve diğer ücretli servislerin filmlerini dizilerini 8K, 4K, 1080P, 720P izlemenize olanak sağlar. Netflix uygulaması donar bu uygulama donmaz. Reklam yoktur.
 
Yapımcı Notu ;
 
Stremio, torrent aracılığla dizi/film izlenebilen ücretsiz bir uygulamadır. Eski Popcorn Time adlı uygulamayı bilenler vardır, onun alternatifidir. Netfl*x’in en iyi ücretsiz alternatifi diyebiliriz (şuanlık
 
Telefonunuza Stremio’yu yüklediğinizde ve ilk açtığınız karşınıza bazı kişilere sözleşme metni ve bilgilerinizin kayıt altına alınıp alınmak istenmediği sorusu soruluyor. NOT ALLOWdiyerek geçebilirsiniz. Ardından uygulamanın giriş sayfası ile karşılaşacaksınız.
 
1- Eklentiler
 
Uygulamaya giriş yaptıktan sonra verimli kullanabilmek için Eklentiler butonuna tıklayalım ve gerekli olan eklentileri uygulamamıza kuralım.
 
Eklentiler Stremio’nun vazgeçilmezidir. Çünkü bütün dizi/film içeriği eklentiler sayesinde uygulamaya bağlanır ve izlenebilir hale gelir.
 
Sol araç çubuğunun en altında Eklentiler butonunu göreceksiniz.Oraya tıklayarak Eklentiler bölümüne gidelim ve ihtiyacımız olan temel eklentilerimizi yükleyelim.
 
Temel diyorum çünkü, herkesin ilgi alanına ve istediği dile göre onlarca eklenti var. Dilediğinizi yükleyebilir ve kaynak sayınızı artırabilirsiniz
 
Yükleyeceğimiz eklentiler:
 
Juan Carlos 2
 
Open Videos
 
The PirateBay+
 
PirateBay Addon
 
CDN Videos
 
Juan Carlos Torrents
 
Popcorn Time
 
Yükle butonuna bastığımızda çıkan uyarıya “Yükle” diyoruz ve eklenti anında yükleniyor. İşimiz eklentilerle bu kadar. (Herhangi bir indirme çubuğu falan beklemeyin, bastığınız anda yüklenir)
 
2- Genel Ayarlar
 
Sol araç çubuğundan Ayarlar bölümüne giderek resimde ki ayarları yapıyoruz
 
Arayüz ve Varsayılan Altyazı seçeneği öntanımlı olarak “English” geliyor, bunları Türkçe olarak seçiyoruz. Türkçeyi bulmak biraz zor olabilir çünkü alfabetik bir dil listesi yok Smile
 
Cache boyutu seçeneği ise size kalmış önbellek için 2 GB uygundur. Ayarlar işlemi de tamam.
 
3- Arama & Video Player Ekranı
 
Şimdi arama çubuğundan bir dizi ya da film arayalım ve video playerı görelim. Örnek olarak: Game of Thrones’ı aradım. Ardından çıkan sonuçlarda diziye ait olan logoya tıkladım ve altta yer alan dizi hakkında ki bilgi ve sezon listesi geldi.
 
Arayüz ve Varsayılan Altyazı seçeneği öntanımlı olarak “English” geliyor, bunları Türkçe olarak seçiyoruz. Türkçeyi bulmak biraz zor olabilir çünkü alfabetik bir dil listesi yok Smile
 
Cache boyutu seçeneği ise size kalmış önbellek için 2 GB uygundur. Ayarlar işlemi de tamam.
 
3- Arama & Video Player Ekranı
 
Şimdi arama çubuğundan bir dizi ya da film arayalım ve video playerı görelim. Örnek olarak: Game of Thrones’ı aradım. Ardından çıkan sonuçlarda diziye ait olan logoya tıkladım ve altta yer alan dizi hakkında ki bilgi ve sezon listesi geldi.
 
Bölümün üzerine tıkladığınızda birden çok seçenek çıkıyor. Bunlardan dilediğinizi seçebilirsiniz. Ancak üst sıralarda yer alan ve izlenen kişi sayısına göre bir video kaynağı seçimi yapmanız kalite açısından size daha verimli bir dizi keyfi sunabilir. (2.video seçeneğini örnek vererek devam edelim)
 
Açılışta bizi Netflix’de bile olmayan bir “Yükleniyor” ekranı geliyor. Dizilerin çoğunda dizi logosuna aydınlatma efekti karşılıyor
 
Dizi ve filmlerin %99'u ayarladığımız altyazı dilinde açılıyor yani Türkçe. Ancak bazı videolarda alt yazıyı bulamayabiliyor onun için birazdan farklı bir yol izleyeceğiz, çok kolay Smile
 
Player Butonları:
 
1- Video’yu telefona yüklü olan diğer video oynatıcılardan izleyebilmek için.(Bunun için aşağıda bilgi veriyorum)
 
2- Sensör kilit ekranı (Yatay-Dikey)
 
3- Altyazı ayarları (Hız ayarı & Dil ayarları izlenen video için buradan yapılabilir)
 
4- İzlenen dizi ya da film hakkında bilgi içeren sekme
 
4- Altyazı bulunmadığı takdirde alternatif yol — Farklı Player(MX)
 
Nadir de olsa Stremio ilgili video da Türkçe alt yazıyı bulamayabiliyor, bunun için yapılması gereken bir uygulama var: Android için en iyi video oynatıcılardan MXPlayer’ı cihazınıza yüklemek. Ardından videoyu MXPlayer üzerinden açarak Çevrimiçi alt yazı sitesi opensubtitles.org’dan otomatik Türkçe altyazıyı indirerek videoyu MXPlayer üzerinden izlemek.Bu kadar Smile
 
1- Video oynatıcısında 1 numara ile işaretlenen “Trafik Koni” simgesine tıklayalım
 
2- MXPlayer logosuna tıklıyoruz. Video otomatik MXPlayer’da açılıyor
 
3- Ardından üst resimde ki 2 numaralı üst üste noktaya tıklayarak menüyü açıyoruz
 
4- Sırasıyla Altyazı -> Çevrimiçi altyazılar -> Ara -> Tamam’a basmak.
 
5- Size sonuca bağlı olarak birkaç adet altyazı seçeneği sunacak. Tercihen en üstte ki alt yazıyı tikleyip İndir butonuna bastıktan sonra içeriği Türkçe alt yazılı bir şekilde izleyebilirsiniz. Keyifli izlemeler Smile
 
Not: Stremio ve MXPlayer; ikisi de alt yazı kaynağı olarak Open Subtitles’i kullansa da arasıra Stremio’da hata olabiliyor. Bu yolu izlediğimizde ise hatayı çözüyoruz.
 
Stremio’nun Artıları +
 
ÜCRETSİZ
 
SD,HD,Ultra HD (4K) gibi birçok seçeneği mevcut
 
Henüz 1 hafta önce gösterime giren filmi izleyebilme şansın yüksek
 
Netfl*x’den daha fazla film arşivi olması muhtemel
 
Kalınan yerden devam etme
 
Masaüstü Uygulamasından TV veya diğer cihazlara yansıtabilme
 
Stremio’nun Eksileri -
 
İndir gibi bir özelliği şuanlık yok.
 
İzlenen içeriğe göre öneri algoritması yok
 
Görseller 
 
 
image
 
 
image
 
 
image
 
 
image
 
 
image
 
 
 
 
 Kurulum ; konudaki bazı linkler, bazı yazılar, silinmiştir topluluk kuralları nedeniyle o yüzden sorun yaşayan anlamayan arkadaşlara yorumlarda destek olacağım. öncelikle indirme Linkleri yasak olduğu için siz kendiniz indirme işlemi yapacaksınız. dışardan Apk nasıl kurulur ? 

menü Ayarlar > Güvenlik (Galaxy A51 de şöyle ; Biyometrik Veriler Ve Güvenlik) 
bilinmeyen uygulamaları yükle (hangi tarayıcıdan indirdiyseniz apk'ları ona izin verin.


19 Comments
Mercimeyk
Expert Level 3
Galaxy A
Ultra emek=Beğeni
androidci
Expert Level 2
Galaxy A
Bu uygulamaların güvenilir olduğuna emin misiniz?
0 Likes
iboykr123
Active Level 7
Galaxy A
evet hepsi tarafımca test edilmiştir. isterseniz virüs testi linki atabilirim
0 Likes
iboykr123
Active Level 7
Galaxy A
konudaki bazı linkler, bazı yazılar, silinmiştir topluluk kuralları nedeniyle o yüzden sorun yaşayan anlamayan arkadaşlara yorumlarda destek olacağım. öncelikle indirme Linkleri yasak olduğu için siz kendiniz indirme işlemi yapacaksınız. dışardan Apk nasıl kurulur ?

menü Ayarlar > Güvenlik (Galaxy A51 de şöyle ; Biyometrik Veriler Ve Güvenlik)
bilinmeyen uygulamaları yükle (hangi tarayıcıdan indirdiyseniz apk'ları ona izin verin.
0 Likes
androidci
Expert Level 2
Galaxy A
Youtube Vandec'i indirdim. Yüklemek için üstüne bastığımda 'Dosya Açılmıyor' hatası veriyor.
0 Likes
iboykr123
Active Level 7
Galaxy A
indirdiğiniz uygulamanın uzantısını yazar mısınız? çoğu sitede apkx veya apks olarak indirme linki vermektedir. onların kurulum aşamaları farklıdır.

.Apk olarak indirme yapmanızı öneririm
0 Likes
androidci
Expert Level 2
Galaxy A
Uygulamayı kurdum fakat çözünürlük kilidi hala kalkmamış. En fazla 720p
0 Likes
androidci
Expert Level 2
Galaxy A
Tamam buldum. Sorun çözüldü
0 Likes
Mercimeyk
Expert Level 3
Galaxy A
Youtube Vanced avantajları nelerdir?
Nasıl indirilir?