cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Tv Box ile internet paylaşım sorunu

(Topic created on: 10-05-2022 12:46 AM)
297 Views
Metkem
Active Level 1
Options
Diğer

Hattım Türk Telekom, telefonum Samsung S20 FE, mobil erişim noktasından İnternet paylaşımını açtığımda Xiaomi mi stick 4k model tv boxım telefonumun internetine bağlanıyor fakat hız 0,5 mbps civarlarında oluyor. Telefonumu başka bir smart tvye bağladığımda veya başka bir telefona bağlandığımda hız normal şekilde karşıya gidiyor. Aynı durum tv box içinde geçerli, tv boxa sabit internetle ve başka mobil telefonun internet paylaşımı ile sorunsuz bağlanıyorum. Tek sorun benim telefonum ile tv box arasında. Sanki internete erişimi engelleyen bir şey var. Çözümünü bilen var mıdır?

Not: telefondan bağlantı ayarları sıfırlandı, tv box fabrika ayarlarına döndürüldü, tarih-saat ayarlaması yapıldı, ip değiştirildi, operatör ile görüşülüp internet ayarları yenilendi fakat çözüm olmadı. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
GFB_üyesi
Active Level 10
Diğer

Merhaba,

sorun yaşadığınız telefona farklı sim kart takalarak internet paylaşımını denemenizi sorunun devam etmesi halinde konuyla ilgili hata raporu oluşturmanızı öneririm.

Sorun büyük ihtimalle Boxın güncellemesiyle ilgili ama bu şelilde deneyebilirsiniz. 

View solution in context

7 Comments
yalçın84
Active Level 7
Diğer
Merhaba. Daha önce denk gelmedim böyle bir soruna ama benim telefonda S20FE. Mobil erişim noktasını yapılandır kısmında bazı seçenekler var. Örnek olarak ekran görüntüsünü aldım . Seçenekleri teker teker deneyip sonucu görebilirsin hangi seçenek verimli ise orda bırakırsın. Birde bazı cihazlar yazılımsal olarak veri alıp vermeyi sağlamsında uyumsuzluk yaratabiliyor buda yazılımdan kaynaklı oluyor, yani bir uyuşmazlık durumu arıza değildir. Bi denemek gerekir bı seçenekleri Screenshot_20221005-005847_Settings.jpg
Metkem
Active Level 1
Diğer
Yardımınız için teşekkür ederim. Yapılandırdaki seçenekleri değiştirdim. WPA, MAC, GHZ gibi. Hatta telefon paylaşımı 5 GHZ yapabiliyor, tv box da 5 GHZ bağlantı destekliyor fakat ayarı değiştirdiğimde bırakın İnternet almayı bağlanmıyor bile. Denediğim ayarlar arasında en uygunu WPA-2, 2.5 GHZ fakat onda da 0.5 mbps hız alıyorum.
yalçın84
Active Level 7
Diğer
Rica ederim, belki bir faydası olur diyerek aklıma geleni paylaştım ama anlattığınız gibi .siz zaten önceden gerekeni yapmışsınız. Son birşey daha kaldı o da sim kartı değişmek yani operatörü değişmek aslında. Örnek olarak türkcell hattını bu telefona takıp denemek gibi , acaba o zaman ne olacak . Eğer durum aynı olursa bu tamaman yazıımsal uyumsuzluk anlamına gelecektir
0 Likes
Metkem
Active Level 1
Diğer
Peki yazılımsal uyumsuzluğu nasıl gideririz
yalçın84
Active Level 7
Diğer
Yazılımsal uyumsuzluk yeni bir yazılım mevcut olduğunda ancak giderilebilir, işletim sistemi de buna dahil olmak üzere veri alıp verme şifreleme protokolü önem taşıyor. Uyum sağlaması durumunda gayet olması gibi çalışır uyumsuzluk olursa ya hiç bağlantı kurmuyor yada düzgün çalışmıyor.
Metkem
Active Level 1
Diğer
Teşekkür ederim yardımlarınız için
0 Likes
Solution
GFB_üyesi
Active Level 10
Diğer

Merhaba,

sorun yaşadığınız telefona farklı sim kart takalarak internet paylaşımını denemenizi sorunun devam etmesi halinde konuyla ilgili hata raporu oluşturmanızı öneririm.

Sorun büyük ihtimalle Boxın güncellemesiyle ilgili ama bu şelilde deneyebilirsiniz.