iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Orijinal konu:

Samsung'un yeni UFS 4.0 depolama alanı, telefonunuzu süper hızlı hale getirecek

(Konunun oluşturulma tarihi: 05-04-2022 12:48 PM)
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer

Samsung, çeşitli akıllı telefonlarda, tabletlerde ve diğer mobil cihazlarda kullanılan Evrensel Flash Depolama çözümünün 4.0 sürümünü duyurdu. Samsung, yılın üçüncü çeyreğinde seri üretime geçeceğini söylediği UFS 4.0 ile büyük hız ve verimlilik kazanımları vaat ediyor.

Bu, Samsung'un yeni Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 katlanabilirlerinin veya gelecek yılki Galaxy S23 serisinin UFS 4.0 depolama özelliğine sahip ilk cihazlar arasında olacağını gösteriyor. Bu bizim tarafımızdan sadece bir tahmin, ancak her durumda, Android akıllı telefonlar çok çok yakında daha hızlı olacak gibi görünüyor.

Samsung'a göre UFS 4.0, şerit başına 23,2 Gb/sn'ye kadar bant genişliği sunarak, UFS 3.1'in iki katı, bu da onu "büyük miktarda veri işleme gerektiren 5G akıllı telefonlar için mükemmel" hale getiriyor. Samsung'un yeni 7. nesil V-NAND teknolojisi, 4.200 MB/sn'ye kadar sıralı okuma hızları ve 2.800 MB/sn'ye kadar sıralı yazma hızlarını mümkün kılacak ve bunlar aynı zamanda mevcut UFS 3.1'in ulaşabileceğinden çok daha yüksek sayılardır.

 
image
 
Son olarak, Samsung, UFS 4.0 kullanan mobil cihazların daha hızlı okuma ve yazma hızları ve daha yüksek veri bant genişliği sunarken daha uzun süre dayanabilmesi için güç verimliliğinin de iyileştirildiğini söylüyor. Samsung, UFS 3.x'e göre %46'lık bir iyileştirmeden bahsediyor veya daha spesifik sayılar istiyorsanız, mA başına 6 MB/s'lik sıralı okuma hızı.

UFS 4.0 depolama, 1 TB'a kadar kapasitelerde sunulacak ve bu da onu, birden fazla depolama yapılandırmasıyla gelen amiral gemisi Samsung Galaxy akıllı telefonlar için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Yine, Samsung'un bir sonraki katlanabilirlerinde veya Galaxy S23 serisinde UFS 4.0'ın kullanıldığını görmemiz muhtemel; Samsung ayrıca UFS 4.0'ı otomotiv, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) uygulamaları ve diğer Android akıllı telefonlarda kullanılabilir hale getirmek için diğer üreticilerle birlikte çalışacak.
10 Yorum
Tolga67
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Oo s23 dolu dolu geliyor desene bekliyoruz sabırsızlıkla bilgilendirme için teşekkür ederim dostum güzel bir paylaşım 🤗👍
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Rica ederim kardeşim senin S23 çok sağlam geliyor anlaşılan 🤗🌹
Tolga67
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Hadi inşallah önümüzdeki sene için umutluyum ilk alanlardan biri ben olacağım zaten 🤗🌷😊
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
İnşallah kardeşim benim 🤗🌹
VadimKM
Expert Level 3
Seçenekler
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler. 😊🌹
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Rica ederim kardeşim 😊🌹
MeHmEt99
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler 👍🏻
Dark_Side
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Rica ederim kardeşim 👍🏻😊
RecepF
Expert Level 5
Seçenekler
Diğer
Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim 😊