cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Güncelleme sonrası sıfırlama saçmalığı

(Topic created on: 02-23-2024 03:09 PM)
306 Views
onurtuna
Active Level 6
Options
Diğer
Form da sıkca karşılaşıyorum güncellemeden sonra sıfırlayın diyorlar ; arkadaşlar saçmalamayın güncelleme den sonra telefon zaten otomatik olarak optimize olur eğer bir problem varsa sıfırlayın yoksa boş yere sıfırlamayın sıfırlama işlemi çok **bleep** yaparsanız zamanla zarar verir diye düşünüyorum

4 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Diğer
Ben o kadar sıfırla diyen kişiye rağmen sıfırlama yapmadım ve hiçbir olumsuz etkiyle karşılaşmadım. Şarj süremde uzama bile oldu. Telefon kendini optimize etmeseydi şarj sürem tam tersi düşerdi.

View solution in context

Solution
WhiT3-LiON
Active Level 5
Diğer
Zaten arkadaş da ondan bahsediyor, her güvenlik güncellemesinden sonra demiyoruz, öyle büyük güncellemeden sonra da gerek yok diyoruz ben ve benim gibiler, öyle her android den sonra fabrika ayarı yapacaksak yandık, bunun bir sürü bilgisi var, bilgileri adam gibi geri alamamak kaybetmek var, bir sürü zaman harcamak var, var oğlu var, telefon sorun çıkarırsa fabrika ayarı yapmak lazım diyoruz, yoksa öyle 6.1 geldi daha stabil olur fabrika ayarı yapayım olayı gereksiz, telefon zaten optimize oluyor, ben bu güne kadar hiç bir telefonda hiç bir güncellemeden sonra fabrika ayarı yapmadım ki hiç de sıkıntı yaşamadım, ha dediğim gibi bir ihtimal sıkıntı yaşarsın o zaman fabrika ayarı yaparsın

View solution in context

Solution
MMa34
Active Level 6
Diğer
Sonunda biri dile getirdi şu durumu. Her güncellemeden sonra sıfırla muhabbeti cidden **bleep**

View solution in context

Solution
kullaniciii
Active Level 9
Diğer
Her güncelleme sonrası fabrika ayarına geri döneceksek işimiz var kardeşim büyük güncellemeler sonrası cihaz sapıtıyorsa atılır format habire atacaksan cihazla iş var yoksa.

View solution in context

20 Comments
Solution
Diğer
Ben o kadar sıfırla diyen kişiye rağmen sıfırlama yapmadım ve hiçbir olumsuz etkiyle karşılaşmadım. Şarj süremde uzama bile oldu. Telefon kendini optimize etmeseydi şarj sürem tam tersi düşerdi.
oöuzhan2500
Active Level 4
Diğer
Gardaş her güncellemede format atın demiyorlar sana şubat güvenlik güncellemesi geldi diye format atmayacaksın one ui 6.0 kullanırken 6.1 güncellemesi geldiği zaman kurduğunuz zaman format atın veya 5.1 kullanırken 6.0 a geçiş yaptığınız zaman format atın android 14 den 15 geçtiğiniz zaman format atın
0 Likes
onurtuna
Active Level 6
Diğer
Bu söylediklerinize gerek yok sürekli formatlamak gereksiz ve zararlıdır.
0 Likes
Solution
WhiT3-LiON
Active Level 5
Diğer
Zaten arkadaş da ondan bahsediyor, her güvenlik güncellemesinden sonra demiyoruz, öyle büyük güncellemeden sonra da gerek yok diyoruz ben ve benim gibiler, öyle her android den sonra fabrika ayarı yapacaksak yandık, bunun bir sürü bilgisi var, bilgileri adam gibi geri alamamak kaybetmek var, bir sürü zaman harcamak var, var oğlu var, telefon sorun çıkarırsa fabrika ayarı yapmak lazım diyoruz, yoksa öyle 6.1 geldi daha stabil olur fabrika ayarı yapayım olayı gereksiz, telefon zaten optimize oluyor, ben bu güne kadar hiç bir telefonda hiç bir güncellemeden sonra fabrika ayarı yapmadım ki hiç de sıkıntı yaşamadım, ha dediğim gibi bir ihtimal sıkıntı yaşarsın o zaman fabrika ayarı yaparsın
oöuzhan2500
Active Level 4
Diğer
Niye android sürüm guncellemesi günden gündemi geliyor
0 Likes
WhiT3-LiON
Active Level 5
Diğer
Senede 2 defa geliyor yetmez mi, her sene 2 defa fabrika ayarı mı yapacağım
0 Likes
oöuzhan2500
Active Level 4
Diğer
Senede 2 defa format atmak çokmu zor
0 Likes
Gürkan_Krt
Active Level 6
Diğer
Sürekli format atmanın da , güncelleme sonrası format atmamanin da zararı olmaz. 2 si de yanlış bir düşüncedir. Olaya söyle bakmak lazım android zamanla şişen bir işletim sistemi ortalama 1 yıl 1 buçuk yılda bir geliyor sürüm guncellemesi bu yüzden format atmak cihazını za nefes aldırır.
oöuzhan2500
Active Level 4
Diğer
Gelde anlat millete 😄
0 Likes