cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

İçeriklerin korunması hakkında

(Topic created on: 11-29-2022 05:21 PM)
331 Views
iboykr123
Active Level 7
Options
Diğer

Merhaba, bana ulaşan bir mesaj sosyal medya hesabıma. Burada paylaştığım içeriklerin bir teknoloji sitesinde farklı başlıklar ile paylaşıldığına dair bazı bilgiler verdi. Kontrol ettiğimde içeriklerimin çalındığını gördüm. Bu konuda firmaya (siteye) mail ile ulaşmaya çalıştım geri dönüş alamadım. ben members için içerik üretmeye, saatlerimi veya 1.5 günümü veriyorum. İçeriklerimin korunması adına sizlerinde bir şeyler yapmasını umuyorum.

+99999 gösterim rekorunu kıran içeriklerim vardır. İndex almış, hatta bir çok sitenin (kaynağı) haline gelmiş bir çok içeriğim vardır. Bunları korumak Samsung Members'in görevi olduğunu düşünüyorum 

İçerik üretirken, kendi yeteneklerimin dışında uzun metrajlı araştırmalar, ve içerik kontrolü, test mekanizması ve bunun yanı sıra güncel sorunlara ışık tutacak konuları ele alıyorum. Türkiye serverında nadir bulunan içerikleri sunuyorum. Bana yapılmış bu haksızlık members'e de yapıldığını düşünüyorum.

Bu konu bir kaç saate silinecektir, karar verici sizlersiniz.

Görüntüleme oranları 
Bkz: 

image

image

11 Comments
BurakTunç
Expert Level 5
Diğer
Bence korumak Members'ın görevi değil. O bahsedilen site Members gibi kullanıcıların açtığı konular mantığında çalışıyorsa o sitenin görevi. Siteyi e-Posta ile uyarmanız gerekiyor. Değilse bildiğim kadarıyla sorumluluk sizin oluyor.
Mustafa3437
Expert Level 5
Diğer
Senin paylaştığın içerik kullanıcılar tarafından ya da Members'a giren herhangi biri tarafından çalınabilir. Sadece Members değil tüm forumlarda ve bazı sosyal medyalarda böyledir.
tolgaS20FE
Expert Level 1
Diğer
Kardeşim devam et güzel şeyler paylaşıyorsun boşver onlar yüzünden kendini geri çekme derim yada onları şikayet edebilirsin yada dava açabilirsin ve bunu kazanırsın zaten
iboykr123
Active Level 7
Diğer
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim, yakında içerikler gelecektir. Kopya veya çalıntı içerikler üretmek çok zor. Özgün içerikler için günlerimi veriyorum
tolgaS20FE
Expert Level 1
Diğer
Haklısınız sizi anlıyorum emek verdiğiniz bir şeyi 10 saniyede kopyalayıp yapıştırıyorlar
XdaDevelopers
Expert Level 3
Diğer
Paylaştığın uygulama tavsiyesinde bulunduğun apk zaten xda geliştiricileri ait...anlatmış olduğun yöntem vb konular siz buraya yazmadan daha evvel zaten paylaşılmış xda tarafından...
Sanırım siz xda forumundan alıyorsunuz bu bilgileri...
Ayrıca a51 rom kuruyorum demişsin orada koptum zaten 😄
iboykr123
Active Level 7
Diğer
Nerede koptun anlatsana bilelim? Xda'dan almışsın demişsin. Bir sürü konu var bak bakalım xda'ya mı ait hepsi? Bir sürü emeği böyle hiçe atıyorsun. Ve bunu yaparken de bir gram utanmıyorsun.

Bir sürü paylaşım, ve anlatım teknikleri var. APK'lar xda'dan diye şu yaptığının anlamı nedir? Herkes neyin nereden alındığını biliniyor. Eski konularda bahsettim bu durumdan.

Xda' paylaşılmış diyorsunda gidip kimin paylaştığına baktın mı? Xda içinde içerik üretiyorum ben. 2017'de yaptığım ported'e bile şuan halen bildirim geliyor.

Rom kısmının neresine koptun? Türkiye'de custom rom üretenler yok mu diyorsun? Bir sürü insan custom rom yazabilir bu bu kadar zor değil.
XdaDevelopers
Expert Level 3
Diğer
Ben polemiğe girmem sana şunu söyleyebilirim sitede yöneticiyim orada.
iboykr123
Active Level 7
Diğer
Olabilir, bu dediklerimin yanlış olduğunu kanıtlamaz. Bu arada özelden kullanıcı atar mısın bakalım yönetici misin istek atacağım ayrıyeten sana.