cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

ram plus

(Topic created on: 11-11-2022 05:58 PM)
237 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Tabletler
ram plus normalde 2gbdı şimdi 4gb yaptım şimdi normalde 3gb ram plus ile 4gb 7gb mi oluyor tam anlamadım açıklarmısınız yoksa mesela 5gb dahili depolamadan kullanıyor o 5gb bana (örneğin) 1gb ram olarak mı dönüyor
image

9 Comments
Tabletler
Bildiğin kadarıyla seçtiğiniz Ram+ miktarı telefonunuzdaki Ram miktarını etkilemiyor. Eğer gerçek Ram dolarsa o zaman sanal ram (ram+) devreye girerek telefona yardımcı oluyor.
Anonymous
Not applicable
Tabletler
gerçek ram dolup sanal rami kullanmaya başlarken kasma vb oluyormu yani oyun oynuyorum mesela ram doldu ve sanal rama yazmaya başlıyor o sırada donarmı oyun
Tabletler
Ya şöyle tam olarak bilmiyorum ama oynadığınız oyuna bağlı olarak zaten benim bildiğim Ram o kadar kolay dolmaz. Ram zaten arka planda çalışan uygulamaları yönetir, depolamayla bir ilgisi yoktur. Aa ram doldu sanal rami kullanıyor oyundan çıkınca tekrar ana rame dönem olayı olmaz. Tabi telinizin ram miktarını bilmiyorum ama. Yine de şunu kesin söyleyebilirim sanal Ram fiziksel ram kadar güçlü ve verimli değildir. Ufak bir ek destek olarak düşünebilirsiniz
Anonymous
Not applicable
Tabletler
yani 3gb ramim var fortnite için 4gb ram önerilir diyordu ozaman sanal ram varmıydı bilmiyorum ama normalde kasıyor 4gb atadım şimdi eğer ram düşük olduğu için kasıyordu ise şimdi kasar mı
Tabletler
Eğer gereksinim fiziksel ram değilse evet yükü hafifleterek performansa fayda sağlayabilir ama sonuçta ne yaparsanız yapın fiziksel ram değişmiyor. Isınmayı önler ve az da olsa FPS artışı sağlayabilir. Yine de fazla bel bağlamamak gerekli bence.
ben006
Expert Level 5
Tabletler
Ben gereksiz buluyorum o sanal rami ne kadar artirirsan o kadar ram yukseliyor gereksiz
Anonymous
Not applicable
Tabletler
rami düşük cihazlar için bence iyi benim tabletimde yok diye biliyordum varmış yani deneyimlemedim hiç ama mesela 6gb lık ram olan telefonda gereksiz olabilir bence 6gb bence yeterli
Tabletler
Ram+ özelliğinin zaten 6 gb ve üstü cihazlarda aktif olması bence mantıksız. Tabi eğer mobil oyuncu değilsenizki resmi oyuncularda zaten oyuncu telefonu olur (bknz Asus Rogphone vs.)
YasinS10Lite
Active Level 9
Tabletler
Ram+ sürekli aktif değildir. Cihazınızın donanım ram i dolunca seçtiğiniz miktar depolamadan ayrılarak ram olarak kullanılmaya başlanır. Gerek kalmayınca tekrar eski haline döner.