cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Pil kullanımında bir anormallik var mı ?

(Topic created on: 2 weeks ago)
219 Views
FuryKhan
Active Level 4
Options
Tabletler

image

Üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenciyim ve tableti neredeyse bütün gün kullanıyorum. Alalı belki de 5-6 ay oldu. Bu aralar çok fazla pil sağlığı ile ilgili gönderi gördüğüm için sormak istedim. Acaba bu süreleri almam normal mi yoksa şimdiden sağlık ciddi oranda düşmüş müdür ? Tableti maksimum koruma modunda kullanıyorum bu da %80'e kadar sarj etme izni veriyor üstelik hızlı sarjı da kullanmıyorum. 
Diyebilirsiniz neden smart tutordan sormuyorsun ? Bu saatte çalışmıyorlarmış yarın arayıp sormayı düşünüyorum fakat şimdiden içime bir kurt düştü.

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
adnan34
Active Level 4
Tabletler
Solution
Tabletler
Bir sorun yok iyi gözüküyor

View solution in context

15 Comments
Solution
bktsakay
Active Level 4
Tabletler
FuryKhan
Active Level 4
Tabletler
Postunuzu daha önce görüp okumuştum fakat tabletimdeki telefon uygulamasında arama işlemi yapamadığım için deneyememiştim o metotu.
bktsakay
Active Level 4
Tabletler
Text dosyası içinde mi arama yapamadınız
0 Likes
FuryKhan
Active Level 4
Tabletler
Hayır yapamadım. Ayarlardan telefon ile eşleştirmeye çalıştım fakat telefonun da samsung marka olması gerekiyormuş :(
0 Likes
Tabletler
Çok kötü sayılmaz bu arada hızlı şarjın öyle çok bir zarar vericeğini düşünmüyorum tabi yine tercihe kalmış
FuryKhan
Active Level 4
Tabletler
Az önce teknik destek ile pil sağlığına baktık %100 çıktı. Tableti aldığımdan beridir ağır oyunlar oynayan birisi değilim fakat hızlı sarjı bir kere bile kullanmadım. Bence bataryaya etkisi olabilir.
0 Likes
dworfztx
Active Level 6
Tabletler
Tablet şarj olurken ara sıra dizi film izlerim oyun oynarım, 45W kullanırım, gece şarja takıp ertesi geceye kadar şarjda bıraktığım olur buna rağmen 1 yılda 250 şarj döngüsüyle %96 pil sağlığım var. Yani çok kafaya takmayın bence pil konusunda epey dayanıklılar.
FuryKhan
Active Level 4
Tabletler
Evet az önce baktım pil sağlığı %100 çıktı. Gerçekten dayanıklılar fakat ek olarak önlem almaktan zarar gelmez gibi.
Solution
adnan34
Active Level 4
Tabletler
Normal bu