cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

SmartThings Energy

(Topic created on: 06-28-2021 12:26 PM)
234 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Smart Things

Samsung, SmartThings Energy adlı güç izleme ve güç tasarrufu özelliğini 2019 yılında piyasaya sürmüştü . SmartThings ile uyumlu ev aletlerini ve akıllı ev cihazlarını izleyerek elektrik faturalarını düşürüyor . Şirket şimdi, Korea Electric Power Corporation (KEPCO) ile el ele vererek özelliği geliştirdiğini duyurdu.

 
Güney Koreli firma, akıllı bir güç tasarrufu çözümü geliştirmek için bugün erken saatlerde Korea Electric Power Corporation ile bir MoU (Mutabakat Anlaşması) imzaladı. İş anlaşması, Samsung Electronics'in Ev Aletleri İş Birimi Başkan Yardımcısı Park Chan-woo ve KEPCO Dijital Dönüşüm Başkanı Kim Tae-yong tarafından imzalandı.
 
Yeni güç tasarrufu özelliği, KEPCO ve SmartThings Energy tarafından sağlanan güç tüketimi verilerinin bir kombinasyonunu kullanacak. Elektrik faturası bilgileri ile birlikte saatlik, günlük ve aylık güç tüketimi verileri sunacaktır. Aşırı elektrik faturalarını önlemek için, evde kimse yokken AC'nin ayarlarını yaparak ve ev aletlerini kapatarak güç tasarrufu sağlayabilir.
 
Yeni ve geliştirilmiş hizmet , bu yılın ikinci yarısında Güney Kore'de yayına girecek ve KEPCO'nun AMI (Gelişmiş Ölçüm Altyapısı, Akıllı Uzaktan Ölçüm Cihazı) watt-saat ölçerini kuran ve Samsung SmartThings'i etkinleştirenlerin kullanımına sunulacak. Enerji servisi.
 
SmartThings Energy, Samsung'un akıllı AC'leri, hava giydiricileri, hava temizleyicileri, kurutucuları, mikrodalga fırınları, fırınları, buzdolapları, robot elektrikli süpürgeleri, ayakkabı giydiricileri ve çamaşır makineleri ile uyumludur. 6,6 milyondan fazla tüketici, akıllı ev aletlerini ve cihazlarını uzaktan kontrol etmek ve otomatikleştirmek için şirketin SmartThings özelliğini kullanıyor.
 
Park Chan-woo, “ Samsung SmartThings Energy, KEPCO ile işbirliği yaparak gerçek bir ev enerji tasarrufu hizmetine dönüştü. Deneyimli bir enerji yönetimi deneyimi sağlayacaktır. ”
1 Comment
ÖmerA32
Expert Level 5
Smart Things
Faydalı makalelere 1 tane daha eklendi 😊😅😅