cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

memberse yüklenen video kaltitesi

(Topic created on: 09-12-2020 08:37 PM)
222 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Samsung Members

Ömer adlı kullanıcımızdan ve eski forumlarda yüklenen video kalitesi şikayetlerini gördüm

Moderatörlerin bir açıklaması yoktur olsada yetersizdir inceledim

İşin aslını birde uzmanından dinleyin 🤭 ve ileriki konularda bu tip şikayetlerin olmaması için.

Aşağıdaki resimde ömer adlı kullanıcımızın yüklediği videonun örneğidir.
Members ile aslında sorun yoktur.sorunun members iş birliği içinde olduğu webplayer oynatıcısı ile alakalı durumdur.brightcove player isimli oynatıcının değişken bit kodladığını görmekteyim.degisken bit hızı videonun en düşük bit hızı ile max bit hızı ve çözünürlük arasında kalitenin otomatik değiştiği görülmektedir.

Bunun nedeni ise her cihazın videoyu rahat ve yüksek veri kaybetmeden izlenebilmesidir.kullanıcıların cihazlarındaki internet hızı ve donanım açısından otomatik olarak çözünürlük değiştirme yetkisine sahiptir.
Ayrıca samsung members sunucu veri depolama bulut tarzındaki depolama biriminin kullanıcı yoğunluğuna veri alıp gönderme vb durumlardada video çözünürlükleri etkilenmektedir.
Değişken video bit oynatıcıları kısa videolar için netleştirme kullanmamaktadır.
Tahmini video süresi 20 saniyeden uzun görüntüler için otomatik netleştirme yapmaktadır.kısa sureli videolar için sunucu durumuna göre değerlendirir

Resim de videonun 368x720 sd kalitede olduğu görülüyor.sarı isaretli yerler kullanıcının gizlilik yerleridir.ve bu membersin kullanmış olduğu brightcove wep playerin bir başka markanın ticari kodlaması içerdiği için sarı isaretle kapattim

image

4 Comments
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Samsung Members
Emeğine sağlık harika açıklamışsın. 😊
Anonymous
Not applicable
Samsung Members
Abi vallahi profesyonelsin sen👏
Anonymous
Not applicable