cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Pil sağlığı

(Topic created on: 4 weeks ago)
160 Views
Samet35
Active Level 1
Options
Samsung Members
Pil sağlığımızı görmenin bir yolu var mı acaba ? Cihazı 4 ay önce aldım. İlk zamanlar şarjı uzun süre gidiyordu. Özellikleri kısmama rağmen artık az gittiğini düşünüyorum merak ettim görmenin bir yolu var mı 
8 Comments
Ali_70
Active Level 3
Samsung Members
Müşteri hizmetlerini arayıp pil sağlığı testi yaptırmanı söylersen yaparlar
Tolgaa94
Active Level 6
Samsung Members
444 77 11 i arayıp pil sağlığına baktırmak istiyorum de kayıt oluştur
stony_hearted
Active Level 3
Samsung Members
https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-Z/SMART-TUTOR-OLMADAN-PİL-SAĞLIĞI-ÖĞRENEBİLİRSİNİZ/td-p/1...

Burada ayrıntılı var

Cevaplarımı çözüm olarak işaretlersen memnun olurum.
stony_hearted
Active Level 3
Samsung Members
Müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenebilirsiniz.
Samet35
Active Level 1
Samsung Members
Az önce aramayı denedim ama mesai saati dışında olduğu için yapamadım sanırım tüm yorumlar için sagolun
0 Likes
merzifonlu
Active Level 4
Samsung Members
Hocam 4 aylık cihazın pil sağlığı sorunu olmaz. Cihazınız hangisiydi bilmiyorum fakat one ui 6.1 güncellemesini aldıysanız bir süre pil performansındaki düşüş normal kabul edilebilir. Yeni eklenen yapay zeka özellikleri vs derken pil optimizasyonu sil baştan ayarlanıyordur. Özellikleri kısma konusunda da bu kadar aceleci olmaya gerek yok. Pil profilini standarda çekip kullanmaya devam etmenizi öneririm. Cihazınız yaşlanmadıkça performansa dokunmamaya çalışın derim.

Ek olarak one ui 6.1'le beraber google'ın cihaz sağlığı uygulamasının uyumluluk sorunu yaşanmaya başlandı. Bu uygulama pil optimizasyonu için kritik önemde. Önümüzdeki güncellemelerle bu tür sorunlar giderilince pil optimizasyonu yeniden sağlıklı işlemeye başlar.
Samet35
Active Level 1
Samsung Members
6.1 güncellemesini yaptım. Googlenin cihaz sağlığı uygulaması nedir onu bilmiyorum açıkçası link atabilir misiniz? Bir de eskiden google sayesinde sesli konuşarak metin yazdırıyorduk araç kullanırken iyi oluyordu. Şuan bu özelliği bulamıyorum. 6.1 güncellemesi sebebiyle mı acaba
0 Likes
merzifonlu
Active Level 4
Samsung Members
Şu uygulama. Pil optimizasyonu için sistemin en kritik bileşenlerinden birisi. Samsung cihaz bakımı uygulaması ile örtüşüyor görevleri ancak android işletim sistemine dahil olan bazı sistem uygulamalarının pil performansını bu belirliyor. Samsung cihaz sağlığı o kadar derine müdahil olamıyor.

Sesli yazma özelliği için de google asistanı kurcalayın hocam. Oralarda bi yerde dikte özelliğini aktif etme vardır. Bulamazsanız da googledan bir araştırın. Bunun dışında klavyenin sesli yazma özelliği yerli yerinde duruyor. Asistan yoluyla değil de kendiniz el yordamıyla açıp dilediğiniz mesajınızı dikte ettirebilirsiniz.1712441069728_1712441069718_0.jpg