cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

shop.samsung.com.tr stokta olmayan ürünü satıyor!

(Topic created on: 03-23-2022 01:24 AM)
260 Views
AbdullahG
Active Level 1
Options
Online Alışveriş

Merhaba,

12.03.2022 tarihide shop.samsung.com.tr adresinden S22 Ultra ile birlikte 45W şarj adaptörü ve Buds Pro siparişi verdim. Şarj aleti ile Buds Pro tarafıma ulaştı ancak S22 Ultra stokta gözükmesine rağmen halen tarafıma ulaştırılmadı. Aradan 10 gün geçti. Konuyu destek kısmına yazarak bilgi talep ettim ve ürün için tedarik beklendiği bilgisi tarafıma iletildi. Bu sanki ezbere verilmiş bir cevap gibiydi. Ürün halen stokta gözüküyor ve insanlar bu ürünün siparişini verebiliyor. Param 10 gündür distribütör firmanın hesabında ve havale yöntemi ile parasını peşin ödeyerek satın almış olduğum ürün halen tarafıma ulaştırılmadı. S22 Ultra' nın yanında hediye olarak gönderilecek olan Watch4 saat ise stokta gözükmüyor. Ayrıca ben daha önceden Ön Sipariş oluşturmuştum. Yani bu demek oluyor ki satın aldığım ürün ile ilgili stok sorunu yaşamamam gerekiyor. Konuya ilişkin destek kısmından ilettiğim 2. talebe ise herhangi bir dönüş sağlanmadı. Bir kaç gün daha bekleyeceğim ve sorunum çözülmezse yasal avans faizi talebi ile gerekli mercilere şikayet talebi oluşturacağım. Böyle bir durumda tüketici haklarının Samsung' a ve en önemlisi ilgili distribütör firmaya uygulayacağı yaptırımları hatırlatmak isterim. Ayrıca konuyu Samsung genel merkezine de iletebileceğimi düşünüyorum.
Bu durumu burada paylaşma sebebim, yaşanan olayın basite indirgenemeyecek kadar ciddi bir durum olması. Umarım bu mesajım gerekli yerlere ulaşır ve mağduriyetim giderilir.
Saygılarımla.
8 Comments
narcosis
Expert Level 5
Online Alışveriş
Ben olsam direk gider turkcell bayisinden filan alirim bu kadar para yatirip o cihaz elime o an gecmezse kafayi yerim parayi verip aninda o cihazi almam lazım sonucta orada satilanda ayni
AbdullahG
Active Level 1
Online Alışveriş
Kesinlikle katılıyorum. Bundan sonraki süreçlerde ilk tercihim shop.samsung.com.tr olmayacak.
narcosis
Expert Level 5
Online Alışveriş
Umarim bir an önce cihaziniz gelir
Aydınmerts
Active Level 9
Online Alışveriş
operatörden hiç bir zaman telefon almam. çevreme de aldırmam. yurtdışı cihaz satıyorlardı bazıları.
Aydınmerts
Active Level 9
Online Alışveriş
yaparlar :)
ben öyle olacağını bildiğim için gittim V.... Bilgisayardan aldım S22 Ultra'yı.
AbdullahG
Active Level 1
Online Alışveriş
Bu tür olaylar marka imajını zedeler. Hoş karşılanacak şeyler değil. Arz-talep dengesini sağlayamayan firmalar batmaya mahkum ne yazık ki. Ülkemizde örnekleri mevcut. Bunu Samsung markası için söylemiyorum, markanın ürünlerini tüketiciye ulaştıran aracı firmalardan bahsediyorum.
0 Likes
Aydınmerts
Active Level 9
Online Alışveriş
tabii ki öyle. stokta değilse stokta var yazmak yerine ön sipariş ibaresi koyabilirler.
ama muhtemelen pandemiyi, çip krizini şunu bunu bahane etmek daha kolaylarına gelecektir.
0 Likes
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Online Alışveriş

Merhaba AbdullahG,

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekte ve ilgili birimlere iletmekteyiz. Kayıtlarınızı incelediğimizde 24.03.2022 tarihinde yetkili birim tarafından size geri dönüş yapıldığını görmekteyiz. 

Teşekkürler.

MOD

0 Likes