cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Watch 4 yeni özellikler ve yeni arayüz

(Topic created on: 10-21-2021 03:13 PM)
663 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Giyilebilir Cihazlar

Samsung Galaxy Watch4 yeni özellikler ve saat yüzleri aldı

 
Samsung, Galaxy Watch4 serisi akıllı saati için büyük bir güncelleme yayınladı. Cihazın işlevselliğini genişletmenin yanı sıra, arayüzlerini ek bir kadran seti ile tamamlar ve özel "canlı" duvar kağıtları kullanmanıza olanak tanır.
 
 
image
 
 
image
 
Güncellemeyi yükledikten sonra, artık yalnızca eğitim sırasında değil, aynı zamanda kullanıcının hareketsiz durduğu anlarda da etkin olan Düşme Algılama işlevini tetikleyen algoritma geliştirildi. İlgili sensör tetiklendiğinde hemen bir mesajın gönderileceği dört kişiyi önceden seçebilir. Ayrıca cihazda fonksiyon hassasiyet ayarı ayarı görünür.
 
Ek olarak, yazılım güncellemesiyle akıllı saat, dokunmayı taklit eden yeni bir jest - bilek hareketi "öğrenecek". Bu eylem, favori uygulamanızı, egzersiz listenizi hızlı bir şekilde açmanıza, bir hatırlatıcı oluşturmanıza veya bağlı akıllı cihazlardan herhangi birini etkinleştirmenize olanak tanır.
 
Diğer bir yenilik ise dört ek sanal kadrandır. Belirli bir fitness hedefine ulaşmak isteyenler için Info Brick, kalp atış hızı ve stres düzeylerinden günlük aktivite verilerine kadar önemli ölçümleri görüntüleyendir. Diğer saat yüzleri bir hava tahmini, kontrol paneli veya kendinize göre özelleştirebileceğiniz canlı duvar kağıdı görüntüleyebilir.
 
 
image
 
olarak, güncellemeyle birlikte, kullanıcının egzersizle nasıl başa çıktığını izlemenize olanak tanıyan Yarışma saat kadranı için cihazda daha da fazla animasyon mevcut. Bu durumda, sanal karakter animasyon yoluyla eğitimin tüm aşamalarını gösterecektir: esnemeden zaferin kutlanmasına kadar.
 
Şirket, Galaxy Watch4 için yeni bellenimin kalp atış hızı monitörünün algoritmasını ve sahibinin stres seviyesini belirlemenizi sağlayan işlevi geliştirdiğini belirtiyor. Aynı zamanda AR Emoji, Together, Bitmoji, Rnimal ve Cute Character gibi özellikler sadeleştirildi.
 
Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Galaxy Watch Active2 ve Galaxy Watch3 akıllı saat sahipleri için Samsung ayrıca özel bir teklif hazırladı - Strava fitness hizmetine 60 günlük ücretsiz abonelik.
 
2 Comments
RecepF
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Özet

Görünüşe göre güncelleme oldukça kademeli olarak yayılıyor. Yeni bellenim sürümü 477 MB boyutundadır ve şu anda hem LTE hem de Bluetooth varyantları için Güney Kore'de kullanıma sunulmaktadır.

Watch 4 güncellemesi yeni saat yüzleri getiriyor ve GIF'i My Photo+ saat kadranı olarak ekliyor. Saat yüzleri için yeni animasyonlar da eklendi. Samsung Health HR & Stress ölçümünü iyileştirdi. Düşme algılama fonksiyonuna hassasiyet seçeneği eklendi. Ayrıca uygulamaları veya belirli özellikleri başlatmak için yeni hareketler de getiriyor. Şu anda kullanıcılar aramaları yanıtlamak ve uyarıları ve aramaları kapatmak için hareketleri kullanabilir. Yeni hareketler Watch 4'te memnuniyetle karşılanacak. Görüşmeler sırasında eşleştirilmiş bir telefonla senkronize olan Sessiz hareketi desteği eklendi.
0 Likes
Rose67_
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Info brıck begendım bak