cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Buds 2 telefonla konuşurken boğuk ses

(Topic created on: 03-01-2023 06:54 PM)
wasd-66
Active Level 1
Options
Giyilebilir Cihazlar

Selamlar, 2 gün önce büyük bir hevesle telefonumun da s21fe olması vesilesiyle buds2 aldım. Fakat ilk telefon görüşmesi yaptığımda kız arkadaşım sesimin düzgün gelmediğini söyledi. Sesim boğuk gibi geliyormuş. Kulaklığı ona taktırıp ben dinlediğimde gerçekten ses kalitesinin kötü olduğunu farkettim. Yani evet telefonu kulağıma dayayıp konuştuğum gibi sesin gitmesini beklemiyordum ama daha anlaşılır olmayı bekliyordum. Sorum asıl şu bu durum kulaklığın telefon konuşmasında iyi olmamasından mi kaynaklanıyor yoksa bir arıza mi mevcut mudur? #buds2 #samsung

9 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Ortam sesini açın mikrofonda herhangi bir sorun olup olmadığına bakın. Sorununuz mikrofonla ilgili olabilir.
wasd-66
Active Level 1
Giyilebilir Cihazlar
Ortam sesini açtım, bana gelen herhangi bir seste sorun yok. Sadece konuşmada karşı tarafa sesim sanki tuvaletten konuşuyormuşum gibi gidiyor
sadsigma
Active Level 7
Giyilebilir Cihazlar
Buds 2 nin mikrofonu leş benim arkadaşımda kullanıyor aynı durumu yaşıyor senle ses aşırı silik boğuk mikrofondan konuşunca yani
wasd-66
Active Level 1
Giyilebilir Cihazlar
Yani oyleyse iade edip parasını alırım. Kardeşim jbl in modelini almıştı üstüne az daha ekleyip onu alırım. Sadece telefonum samsung diye böyle bir tercihte bulunmuştum. Uyumluluk vs gibi bir problem yasamam diye düşünüyordum
0 Likes
GokmenCeylan
Active Level 6
Giyilebilir Cihazlar
Bunu ortam sesi açıkken yapıyordu bende.
0 Likes
Giyilebilir Cihazlar
Bende aldım bi hevesle sizdeki durumu bende yaşadım attım eve arada müzik dinliyorum sadece,

okadar para verilmez, alacaklara umarım yardımcı olur, müzik dinlemek için alacaklar alabilir, telefon görüşmesi beş para etmez..
0 Likes
wasd-66
Active Level 1
Giyilebilir Cihazlar
Teknosa dan aldım acaba para iadesi alabilir miyim ki ?
0 Likes
Giyilebilir Cihazlar
Sanainisi deneyin alabilirler
0 Likes
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Giyilebilir Cihazlar

Merhaba wasd-66,

 

Galaxy Buds2 kulaklığı kullanırken ses performansıyla ilgili sorunlar yaşıyor veya ses kalitesinin düşük olduğunu düşünüyorsanız, bunun birkaç sebebi olabilir. Kulaklıkları yanlış takıyor olabilirsiniz ya da kulaklıklarda toz veya kir birikmiş olabilir. Ses kalitesi, güncel olmayan yazılımlardan, şarjın düşük olmasından veya çeşitli diğer faktörlerden de etkilenebilir. Aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

 

Aşağıdaki önerileri denemeden önce, cihaz yazılımınızın ve ilgili uygulamaların en son sürümde olup olmadığını kontrol edin. Mobil cihazınızın yazılımını güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin: 

1. Ayarlar > Yazılım güncelleme’ye gidin.

2.  İndir ve kur seçeneğine dokunun.

3. Ekrandaki komutları takip edin.

 

1. Kulaklıkları doğru şekilde taktığınızdan ve kulaklarınıza uyacak şekilde ayarladığınızdan emin olun.

Kulaklıklar kulaklarınıza doğru şekilde oturmadıysa veya kulaklıkları düzgün takmazsanız çalışmayabilir veya ses kalitesi düşük olabilir. Her iki kulaklığı da doğru kulağa taktığınızdan emin olmak için lütfen kulaklıklardaki L (sol) ve R (sağ) işaretlerini kontrol edin.

 

Kulaklıkları kulaklarınıza uyacak şekilde ayarladığınızdan ve doğru taktığınızdan emin olmak için Galaxy Wearable uygulamasındaki Galaxy kulaklık uyum testini yapabilirsiniz.  Doğru takılan ve kulağınıza tam oturan kulaklık uçları en iyi ses kalitesini ve gürültü engelleme özelliğini sunacaktır. Ses kalitesi beklentinizin altındaysa kulaklıkları ayarlamayı veya kulaklık uçlarını değiştirmeyi deneyin. 

 

earbuds-wear-properly2.gif

 

Samsung Destek sayfasındaki 'Galaxy Buds2 kulaklığını doğru şekilde kullanma' bölümünden Galaxy Buds2 kulaklığın nasıl takılacağı hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

2. Cihazın kablosuz ağ ortamlarının Galaxy Buds2 ile bağlı olduğunu doğrulayın.

 

Cihazın kablosuz ağ ortamlarının Galaxy Buds2 ile bağlı olup olmadığını kontrol edin. Ses kalitesi, aynı konumdaki diğer kablosuz cihazlarla kontrol edildiğinde de düşükse veya başka bir yerdeyken sorunlar ortadan kalkıyorsa, bağlanılan ağ ortamında sorunlar olabilir. Bağlanılan ağ ortamıyla ilgili sorunlar, düşük ses kalitesine veya Bluetooth performansına neden olabilir.

 

Kablosuz ağların kullanımıyla ilgili ipuçları ve önlemler

  • Kablosuz ağ hizmetleri hizmet sağlayıcının ağındaki sorunlar nedeniyle devre dışı olabilir. Kulaklığı elektromanyetik dalgalardan uzak tutun.
  • Kulaklığınızı başka bir cihaza bağlarken oluşabilecek sorunlarla karşılaşmamak için cihazları birbirine yakın tutun.
  • Kulaklığınızın ve diğer Bluetooth cihazının Bluetooth bağlantısı kapsama alanında (10m) olduğundan emin olun. Mesafe, cihazın kullanıldığı ortama bağlı olarak değişebilir.
  • Kulaklıklar ve bağlı bir cihaz arasında insan vücudu, duvarlar, köşeler veya parmaklıklar da dahil hiçbir engel bulunmadığından emin olun.
  • Bağlı bir cihazın Bluetooth antenine dokunmayın.
  • Bluetooth, bazı endüstriyel, bilimsel, medikal ve düşük güçle çalışan ürünler ile aynı frekansı kullandığından bu tür cihazların yakınında bağlantı kurulurken parazit oluşabilir.
  • Mevcut bağlı kablosuz ağın bağlantısını kesin ve yeniden bağlanın.

 

3. Mikrofon deliğinin, hoparlörün ve hava kanalının temiz olduğundan emin olun.

 

Hoparlörde ve hava kanalında kulak kiri veya kalıntı gibi yabancı maddeler birikirse, ses seviyesi mevcut ayarda olması gerekenden daha düşük düzeyde kalabilir veya ses kalitesi bozulabilir.  Tüm kulak kiri ve kalıntıları temiz, kuru ve yumuşak bir fırçayla, pamuklu çubukla veya diğer aletlerle temizleyin. Hoparlörü temizlemeden önce, kulaklığın alt kısmındaki mandalı açarak kulaklığın ucunu çıkarın.

 

Bakray_0-1677704293620.png

 

  • Kullandıktan sonra kulaklıkları temizlemek için yumuşak, kuru bir bez kullanın.
  • Kulaklıkları kuru şekilde muhafaza edin. Kulaklığa sıvı maddelerin temas etmesini veya girmesini önleyin.
  • Hoparlörde ve hava kanalında kulak kiri veya kalıntıların birikmesini önlemek için kulaklıkları düzenli olarak temizleyin.

 

Not: 

Kulak kiri veya kalıntıları temizlerken çok bastırmayın veya herhangi bir sivri alet kullanmayın. Aksi takdirde mikrofon deliği, hoparlör ve hava kanalı hasar görebilir.

 

4. Bağlı cihazın ses düzeyini veya sesini ayarlayın.

 

Bağlı cihazın ses düzeyine göre ses düzeyinde düşüşler veya gürültü olabilir. Bunu önlemek için bağlı cihazın sesini uygun şekilde ayarlayın. Bunun için lütfen hem ses seviyesi hem de ses ayar seçeneklerini uygun şekilde ayarlayın.

 

5. Galaxy Buds2 yazılımının en güncel sürüm olduğundan emin olun.

 

Mobil cihazda yüklü Galaxy Wearable uygulamasının, mobil cihaz yazılımının ve Galaxy Buds2 yazılımının en son sürüme güncellenmiş olduğundan emin olun. En iyi deneyim için, Galaxy Wearable uygulaması dahil tüm yazılım bileşenlerini en son sürüme güncellemeniz önerilir.

 

Galaxy Buds2 yazılımını güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin.

 

1. Telefonunuzda Galaxy Wearable uygulamasını başlatın ve ardından Kulaklık ayarları seçeneğine dokunun.

2. Kulaklık yazılım güncellemesi seçeneğine dokunun.

3. Güncelle tuşuna dokunun.

 

Durum devam ediyorsa cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

 

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes