cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Yıllardır Geciken İnceleme: Galaxy S5

(Topic created on: 09-08-2020 11:05 PM)
422 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy S

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere tam 5 yıl geciken Galaxy S5 kullanım deneyimlerimi paylaşacağım. Eskiden kullanıyordum ancak şu anda kullanmadığım için 2. el bir tane buldum ve inceledim. Umarım beğenirsiniz...

image

Şu kilit ekranını özlemeyen var mı yaa...

image

Cihaz çıktığı zamana göre büyük özelliklere sahipti. Android 4.4 ile çıkan cihaz Samsung tarihinde ilk defa 2 yıl güncelleme alan cihazdı.

image

Buradan da gördüğümüz gibi bizde olmayan bazı özellikler 2015'te S5'te varmış.Mesela indirme güçlendiricisi gibi güzel özellikler şu anda bizde kaldırıldı ancak bu cihazın büyük özelliklerinden biri. Ayrıca nabız sensörü ve parmak okuyucu gibi özellikler de o zamana göre büyük özelliklerdi.

image

Ayrıca depolamadaki gereksiz uygulama dosyalarını dosyalarım uygulaması üzerinden silebiliyorsunuz.

Pil:
Aldığım cihazdaki pil 2018 yılında orijinal pil ile değiştirilmiş ve şu anda şarjı tam 1.5 günü çıkarıyor. Ayrıca pil kapağının sökülü olduğunu algılamasıda güzel bir özellik. 

Performans:
Şu anda bu cihaz 5 yaşında ama halen bir canavar. Çünkü birçok oyunda halen yüksek performanslı. Ayrıca menüde takılma falan olmuyor.

Akıllı Kumanda:
Cihazda bulunan güzel özelliklerden biride bu cihazda bulunan kızılötesi özelliğiydi. Şimdiki cihazlarda bulunmuyor. Artık kumandanızı milyon defa kaybetseniz bile telefonunuz bir kumanda olabilir.  Hemde internet harcamadan!(10mb harcar 2 saatte)

3 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
efsane amiral cihaz.halen kullanılışlı
uzaktan kumanda ile harikalar yaratıyor
turnike otomatik kapıları açardım
bir çok elektronik eşyayı kontrol edebiliyor
cihaz s4 serisi ile en çok sensöre sahip olan modellerdi.bende var batarya ölü degistirmedim.android 10 lineageos kurmuştum.performans s8 eş değerdi
android ilk raw destekli telefonuydu
MBÖ
Active Level 10
Galaxy S
fiyat nedir anamın s4 mini bozuldu da?
mstacpym
Expert Level 1
Galaxy S
hayatımda kullandığım ilk samsung telefon A 20 önceki telefonlarını bilmediğim için herhangi bir yorumda bulunamayacağım