cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır?

(Topic created on: 12-07-2023 01:09 PM)
562 Views
CanerS21Fe
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Arkadaşlar daha önce hiç cihazı sıfırlamadım android 14 s21 fe için avrupada'da dağıtıma çıkmış gelir çok yakında o yüzden gelince sıfırlama yapıcam bazı hatalar gitsin diye google hesabı falan siliniyormu yoksa oturummu kapatılıyor beni bilgilendirirmisiniz sıfırlama nasıl yapılıyor ve neler gidiyor cihazı yedeğe aldım ve pc'de smart switch indirdim

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
haklisin
Active Level 9
Galaxy S
Ayarlardaki arama yerine "Fabrika Ayalarına Sıfırla" yazıp çıkan menüde sifirlamayi onaylarsan sıfırlanır. Silinmiyor sadece oturum kapatılıyor fakat yinede hesabin şifreni bilmen lazım telefonda hesap kilit uygulama ne şifresi varsa bi yere not al sıfırladıktan sonra açmak için o şifreleri istiyor.

View solution in context

Solution
haklisin
Active Level 9
Galaxy S
Nolur normaz ikisinide yap. Ben eskiden sıfırladıgim zaman yedeklerdeki dosyalar acilirken çökmüştü gitmişti herşeyim. Nolcagi belli olmaz

View solution in context

Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba CanerS21Fe,

Sıfırlama işlemi cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla menüsünden, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

22 Comments
Solution
haklisin
Active Level 9
Galaxy S
Ayarlardaki arama yerine "Fabrika Ayalarına Sıfırla" yazıp çıkan menüde sifirlamayi onaylarsan sıfırlanır. Silinmiyor sadece oturum kapatılıyor fakat yinede hesabin şifreni bilmen lazım telefonda hesap kilit uygulama ne şifresi varsa bi yere not al sıfırladıktan sonra açmak için o şifreleri istiyor.
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Onlar kolay var bende şifreler yedekleme nasıl olacak bilgisayaramı aktarim yoksa telefondaki buluttada yedek var zaten
Solution
haklisin
Active Level 9
Galaxy S
Nolur normaz ikisinide yap. Ben eskiden sıfırladıgim zaman yedeklerdeki dosyalar acilirken çökmüştü gitmişti herşeyim. Nolcagi belli olmaz
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Tamamdır sağol
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Cihaz hafızasında olan hersey siliniyor.Fabrika ayarı yap,hardreset yapma.
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Fabrika ayarlarına sıfırlıcam zaten hardresete gerek yok
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Aynen.
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Peki pc'ye yedeklemek için smart switch üzerinden veri almı diyeceğim yoksa telefondaki sıfırla ayarlarından harici bir depolamaya yedekle usb olarak hangisini yapsam daha iyi
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
İstersen otg kablosu ile harici harddisk'e,kart reader ile baska bir hafıza kartına atabilirsin ya smartswıtch ile yap sana kalmış ama cihazdakiler gider sadece karta dokunmaz işaretlemezsen.