cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung bu ay telefonlarına ekran yanması korumasını geri getiriyor!

(Topic created on: 01-07-2024 09:20 PM)
1058 Views
TeknoB
Active Level 10
Options
Galaxy S

Samsung bu ay telefonlarına ekran yanması korumasını geri getiriyorimage 

Hemen hemen tüm modern telefonlar, tabletler, TV'ler ve OLED ekranlı diğer cihazlar, ekranı yanma olayından koruyacak bir yönteme sahiptir. Kullanıcı arayüzü öğeleri ve diğer içerik düzenli olarak birkaç piksel kaydırılarak ekran yanma tehlikesinden korunur. Ancak bu özellik, Samsung'un Android 14 tabanlı One UI 6.0 yazılımını çalıştıran Galaxy cihazlarında yoktu .

OLED ekran yanma koruması bir sonraki yazılım güncellemesiyle Galaxy cihazlarına geri gelebilir

Şimdi Samsung, sorunu kabul ettiğini ve düzeltmek için çalıştığını söyleyerek yanıt verdi. Samsung'un resmi bir forum moderatörü, Samsung Topluluk forumundaki ( @theonecid aracılığıyla ) şikayete yanıt verdi ve şirketin bu sorunu çözmek için çalıştığını ve insanların bu ayın sonundan önce (Ocak 2024) düzeltilmesini bekleyebileceklerini söyledi. ). Ancak telefondan telefona ve bölgeden bölgeye değişen çeşitli faktörler nedeniyle düzeltmenin gecikebileceğini de belirttiler.
Samsung'un bu önemli sorunu kabul ettiğini ve sorunun çözümü üzerinde çalışmaya başladığını görmek güzel. Güney Koreli firmanın yazılım güncelleme geliştirme ve yayınlama uygulamalarına göre çoğu Galaxy telefon ve tablet, Ocak 2024 veya Şubat 2024 güvenlik güncellemesiyle OLED ekran yanma korumasına geri dönecek.

Samsung aynı zamanda birçok telefonu ve tableti için One UI 6.1 güncellemesi üzerinde çalışıyor ve yeni yazılım sürümü, 17 Ocak 2024'te tanıtılacak olan Galaxy S24'te piyasaya sürülecek. Bu sonraki One UI sürümü, birçok yapay zeka destekli ürün getirecek. özellikler, ancak bu özelliklerden kaçının eski cihazlara uygulanacağı henüz belli değil.


11 Comments
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy S
Muhtemelen A10x ve A0x serisine getirilmiyecek özellikler Ama Ekran yanığı önleme özelliği tüm cihazlara gelecektir. 6.0'da kaldırılma sebebi Muhtemelen Yeni Tema Ve Animasyonlardan kaynaklı olsa gerek.
TeknoB
Active Level 10
Galaxy S
Galiba bu durum için öyle yapıldı ama one ui 6.1 geri getiriyor çünkü Avrupa da kullanıcılar şikayet ediyorlar
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy S
Doğru zaten Devre dışı bırakıldı. Yanlış bilmiyorsam Hafif bir sistem Kaydırması var ama onun dışında yok. 6.1 ile Yani S24 Serisi ile Gelecektir. 👍
Galaxy S
İşe yarayacağını sanmıyorum çünkü akıllı cihaz alıyorsun ama şunu yapma,bunu etme,onu sabit tutma derken düz bir cihaz oluyor.Eh artık geldiğinde yorumlardan anlayacağız faydalı mı faydasız mı.
TeknoB
Active Level 10
Galaxy S
Zaten daha öncesinde aktif olan bi özellik ti ama one ui 6.0 ile kaldırıldı tekrardan verilecek cihazlar için AMOLED ekrana sahip cihazlarda yanmaları azaltmak için
Galaxy S
İşe yararsa ne mutlu,yaramazsa da denemiş olurlar😊
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
A53 e Aralık 2023 yada ocak 2024 güncellemesiyle gelecek o zaman
0 Likes
TeknoB
Active Level 10
Galaxy S
Türkiye için henüz bir tarih yok ama one ui 6.1 ile verilmesi muhtemel çünkü lansman a az kalmış
0 Likes
berkmeydan
Active Level 5
Galaxy S
Kaldırılması saçmaydı zaten
0 Likes