cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung One UI 4.1'in yeni 'AI Stereo Derinlik Haritası' özelliği var

(Topic created on: 03-08-2022 01:26 PM)
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy S
One UI 4.1 tabanlı AI Stereo Derinlik Haritası , bu yıl Galaxy S22 serisi akıllı telefonlardaki birçok yeni kamera özelliğinden biri. Üç Galaxy S22 serisi akıllı telefondan herhangi biri kullanılarak bir fotoğraf tıklandığında görüntü çıkışını iyileştirmek için AI algoritmalarına dayanan yazılım tabanlı bir özelliktir.

image

Bir UI 4.1 tabanlı AI Stereo Derinlik Haritası

**bleep** yapay zekanın büyük rolü var. Samsung, Galaxy S22 akıllı telefonunuzda çekmek üzere olduğunuz sahnenin Gelişmiş Derinlik Haritasını oluşturmak için AI algoritmalarını kullanıyor. Derinlik Haritası, çerçevedeki farklı öğeler ile akıllı telefonunuzun kamerası arasındaki mesafeyi doğru bir şekilde hesaplamak için kullanılır.

Portre modu görüntülerini kullananlar, bu özelliği kesinlikle beğeneceksiniz. Portre modunda fotoğraf çekerken, kamera özne ile arka plan arasında bir ayrım oluşturmak için yapay bir arka plan bulanıklığı uygular.

image

Bazen bulanıklık çok doğru olmayabilir çünkü yazılım tarafından alınan derinlik bilgisi doğru değildir. Sonuç olarak arka planda saç, gözlük, giysi parçaları gibi bazı unsurlar bulanıklaşır.

Bu sorunu çözmek için Samsung, gelişmiş AI Stereo Derinlik Haritası özelliklerini getiriyor. Ayrıca odakta olmayan küçük öğelerin haritasını çıkarır ve özne ile odakta olmalarını sağlar. Bu özelliğin tüm fikri, hiçbir zaman odaktan daha az çekim veya görüntünün bulanık olan bölümleriyle sonuçlanmamaktır.

image

Bu, Samsung Galaxy S22 serisi ile sunulan çok sayıda yeni kamera özelliğinden biridir. Bunun gibi özellikler, akıllı telefon fotoğrafçılarını yeni Galaxy S22 Ultra'ya dönüşmeye ikna edebilir, özellikle de Galaxy S21 Ultra en çok yönlü kameralı telefonlardan biri olduğundan ve Galaxy S22 Ultra konseptini güçlendirdiğinden.

0 Comments