cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S22 %85 kısıtlaması

(Topic created on: 01-25-2023 02:00 AM)
320 Views
Wormjack
Active Level 4
Options
Galaxy S

S22'yi yeni aldım ve düşük batarya kapasitesi yuzunden kullanımına özen göstermek istiyorum. %85ten sonra şarj etmeyince batarya ömrünün uzaması bir şehir efsanesi mi? İnternette böyle bir konu var,hatta apple %85'ten sonra şarj etmeyin demiş resmi sitesinde,fakat samsung'da böyle bir açıklama yok... Ama "bakım" sekmesinde %85 sınırlayıcı mevcut pili koruma adına....Eski modeller için mi bu? Yoksa hala böyle bir önleme ihtiyaç var mı? Birşey söyleyin yoksa ben buna takar çıldırırım :D. 5-6 saat ekran süresi alıyorum şu anda..

14 Comments
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
Ben size şöyle soyliyim Galaxy S22'ye Aralık yaması gelmeden önce 6 ila 7 saat arasında ekran süresi alıyordum şimdi Aralık yamasindan sonra 5 ila 6 saat oldu, hatta benim profilimdeki ilk aldığım zamanların linkini buraya bırakacağım birde siz görün isterim
Wormjack
Active Level 4
Galaxy S
Hocam grafiğe bakınca telefonu arada şarja taktığınızı görüyorum ama? Yanlş mi yorumluyorum?
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
Evet oraya kadar 6 ila 7 saat arası net onu diyorum ben, ondan sonra şarja taktım doğrudur ama oraya kadar 6 ila 7 saat süre o arada şarj yalnızca 1 saat kadar fazla zaman ekliyor veya 1 buçuk saat
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
Yani benim asıl anlatmak istediğim olay 2022 nin Aralık güncellemesine kadar 6 ila 7 saat gittiği yönde ama Aralık yamasından sonra ise 5 ila 6 saat gidiyor onu diyorum size inşallah anlatabilmişimdir.
Wormjack
Active Level 4
Galaxy S
Anladım,umarım daha da düşmez... Zira ekran hızı gibi vs. Teknik özelliklerden taviz vermeden bataryamı korumak için kılı kırk yarıyorum..
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
Yok hiç kasmıyorum o yönde yeni gelecek olan One UI 5.1 için ümitliyim, size de tavsiyem çok takılmayın bence
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
3700 mah batarya ne bekliyorsun ki?
Wormjack
Active Level 4
Galaxy S
İşte 6 saati,36saate çıkarır mıyım...Guinness'e yazdırır mıyım adımı,bunu duyan samsung beni tek yetkili bayisi yapar da,bahamalarda tatile çıkar mıyım... Ne beklicem abi,aldığım günki değerleri muhafaza etmeyi en azından 😂😂