cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S20 One UI 4.0 ve Android 12 güncellemesi sonrası Bluetooth ses kalitesi kötülüğü

(Topic created on: 02-24-2022 03:23 PM)
245 Views
Kkiranbay
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

İyi günler,

Güncellemeyi beğendim ama bluetooth ile ilgili sorun var. En çok kullandığım şey olan bluetoothla bağladığım arabamda ya da kulaklığımla aldığım sesin kalitesinin baya düşmüş olması. Yüksek sesde eskisi gibi müzik dinleyemiyorum bile. Hersesin arkasında bir cızırtı var ve çoğu frekansları sesini temiz bir şekilde duyamıyorum. 

Öncelikle şunları belirteyim. Spotify üzerinden ayarlanan en yüksek kaliteyle müzikleri dinliyorum ve dinlerken samsungun ekolayzer ayarlarından kendi yaptığım ayarla, Dolby Atmos (Auto) ile ve Adapt Sound kapalı bir şekilde kullanıyorum.

Güncellemeden hemen sonra ses kalitesinde çok önemli bir düşüş olduğunu farkettim. İlk olarak Dolby Atmosu kapadım ve sesin biraz daha iyileştiğini hissettim. Ama hala cızırtılar ve yüksek seslerin rahatsız ediciliği devam ediyordu. İnternette araştırma yaptım ve ekolayzırı nomale çektim. Bu daha da beter yaptı. Ekolayzırı eski ayarına aldıktan sonra "Developer Options"'da "Turn off A2DP hardware offload" diye bir ayar olduğunu buldum ve denedim. Bu pek bir değişiklik yapmadı ama diyebilirim ki biraz daha kötü yaptı.

Ayrıca söylemeliyim ki, annemin buds+nı ve benim buds2mi denedim. İkisinde de ses kalitesi kötü. Sonra annemin Galaxy A52 'sine bağladım ve her şey olması gerektiği gibiydi yani ses kalitesi eskisi gibiydi. Diyebilirim ki kulaklıklarda bir sorun yok. Sonrasında bir de arabamda mı sorun var acaba diye arkadaşımın arabasına bağladım ve ses kalitesi orada da düşüktü. Arkadaşım Galaxy Note 8'i ile benden daha iyi ses kalitesi alabiliyordu.  

Sonrasında bluetooth cache'ini temizlemek aklıma geldi ama bir işe yaramadı. Telefonu kapayıp açmak da bir işe yaramadı. Başka bir çözüm veya sebep bulamayınca buraya yazmaya karar verdim.

Güncellemeyi yapmadan önce bluetooth üzerinden ses kalitesiyle ilgili hiçbir sorunum yoktu. Bu sorun çözülene kadar önceki sürüme geçmek istiyorum çünkü telefonumu kullanımımın %90'ı müzik dinlemekle geçiyor. Sizce ne yapmalıyım? Telefonumun garantisi hala devam ediyor bu sebeple garantiyi bozacak çözümleri kullanmak istemiyorum.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
GFB_üyesi
Active Level 10
Galaxy S

Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra sorun devam ederse memberstan hata raporu gönderebilirsin. 

View solution in context

0 Likes
3 Comments
Galaxy S
Merhaba, BT versiyonları farklı olan iki cihaz arasında sorun yaşanabiliyor. Benim Volvo S90 da da sorun olmuştu tepelerine vura vura aracın yazılımına update geldi. Versiyonları bir netleştirip, varsa aracın yazılımı son sürüme güncelleyin. Birde tüm kurulumları yeniden yapmayı deneyin. Araç yazılımı dahil. Yani reset atın Aracın yazılımına ve tekrar pair edin
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Merhaba
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki cihazınızı orijinal yazılımı ile kullanın yazılımını düşürürseniz cihaz garanti dışı kalabilir veya daha kötü şeyler oluşma ihtimali de var bu riske girmeyin cihazı orijinal haliyle bırakın yaşamış olduğunuz bu sorun ile ilgili olarak cihazınızın incelenmesi için hata raporu göndermenizi tavsiye ediyorum şu işlemleri yaparak hata raporu gönderebilirsiniz uygulamalar ekranına Gelin
Samsung menbırs
Uygulamasına tıklayıp girin alt tarafta yer alan yardım Alın Yazısı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden hata raporları yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden cihazınıza uygun hata seçeneğini bulun tıklayın uygun hata seçeneğini bulup tıkladıktan sonra çıkan sayfa içerisine bütün soru ve sorunlarınızı
Detaylı bir şekilde yazın önemli ayrıntıları eklemeniz gerekiyor kişisel Bilgilerinizi girmeyin sistem kayıt verileri gönder yazı seçeneğini mutlaka açık halde bırakmanız gerekiyor sorununuzun sıklığını seçin hata raporunu gönderin arka planda kayıt oluşturulurken
Samsung menbırs
Uygulamasını kapatmayın uygulamadan çıkmayın raporun uzun tamamen gönderilmesi için birkaç dakika uygulama içerisinde beklemeniz gerekiyor rapor tamamen gönderildiği zaman şöyle bir bildirim gelecektir

Hata raporları gönderildi bu hatayı bize bildirdiğiniz için teşekkür ederiz

Yetkililer cihazınızı inceledikten sonra konu ile ilgili olarak mümkün olan en kısa zaman içerisinde uygulama üzerinden bir geri dönüş sağlayacaklardır
0 Likes
Solution
GFB_üyesi
Active Level 10
Galaxy S

Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra sorun devam ederse memberstan hata raporu gönderebilirsin. 

0 Likes