cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

KAMERANIN NESNEYİ VEYA YAZIYI BÜTÜN OLARAK NETLEMEMESİ [S22]

(Topic created on: 05-05-2024 04:37 PM)
560 Views
riçırt
Active Level 2
Options
Galaxy S
S22 kullanıyorum. Aldığım günden bugüne kadar fotoğrafta da gördüğünüz gibi yazıları veya herhangi bir nesneyi ayırt etmeksizin sadece kameraya yakın olan yerini veya sadece bir alanı netliyor, geriye kalan yerlere flu yani bulanık bir belirti bırakıyor. Aynı nesneyi iPhone 8 Plus ile çektiğim zaman her tarafı net bir şekilde netledigini gördüm. Sebebi nedir? Aynı sorunu yaşayanlar varsa yorumlara belirtirse en azından sadece telefonumun bir problemi olmadığını bilirim.
Not: Fotoğrafları buraya yüklerken kalite kaybı yaşandı fakat yine de ayırt edici şekilde gözle görülür bir bulanıklık var S22 cihazında.
image
S22 ile çekildi.

image
iPhone 8 Plus ile çekildi.

20 Comments
BK_S22
Active Level 8
Galaxy S
S22nin ana kamera lensi geniş açılı bir lens o yüzden yakını bulanık çekiyor kronik herkeste öyle
Galaxy S
+1
0 Likes
riçırt
Active Level 2
Galaxy S
Her yönüyle iPhone telefonların işlemci, grafik ve performans gerektirici her özelliğiyle önde olduğunu düşünüyorum. Tabi kullandığım telefonu f/p olarak aldım fakat umduğum gibi bir sonuç çıkmadı.
0 Likes
Galaxy S
Al bendede bu sorun var🤦🤦
0 Likes
riçırt
Active Level 2
Galaxy S
Bu mevzu yüzünden iPhone 12'ye geçmeyi düşünüyorum daha doğrusu bir çok sebebi var
riçırt
Active Level 2
Galaxy S
Snapchate girdim ve sayaçlı bir filtre gördüm. Sayaç 10'dan geriye doğru saymaya başlarken kamera fps değeri 10 oluyor. Sayaç bitince değer 30'a çıkıyor. Aynı filtreyi iPhone 8 Plus cihazında denediğimde (ki bu cihaz 7 yıllık bi cihaz) sorunsuz bir şekilde sabit değerle snapi çekiyor.
Galaxy S
Maalesef kardeşim Samsungun kamerası 3. Taraf uygulamalarda iyi calismiyor
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
Bu sorun s22 s23 ( S24 de tam var denmez de yazılımdan dolayı çok nadir yanlış yeri netleme yapıyor
0 Likes
riçırt
Active Level 2
Galaxy S
Keşke çözülse, ayrıyeten fotoğrafı çektikten sonra yapay zekası veya yazılımı ile düzenleme yapmasa, koyu yerleri daha da koyultmasa ve daha bunun gibi bir çok özelliğini iyileştirse...
0 Likes