cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Herkese Merhaba! 👋

(Topic created on: 02-27-2022 06:16 PM)
289 Views
OğuzGalaxyS21_5GYdk
Active Level 4
Options
Galaxy S

Değerli Samsung Türkiye çalışanları ve Değerli Samsung Members kullanıcıları öncelikle hepinizin Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun, şöyle ki herkes Şubat yamasini aldı bir tek Galaxy S21 Serisi hariç.

Değerli Samsung Türkiye çalışanları söyle anlatayım cihazlarda ki sıkıntılar şunlar;

(Aşağıda belirtilen sıkıntılar Aralık 2021 güncellemesinde yoktu.)

1. Bildirim panelini açınca Hz düşmesi yaşıyorum.

2. Kilit ekranından parmak izi ile açınca, parmak izi animasyonu kasma yapıyor.

3. Bir uygulamada "izin ver" uyarısı ekrana geldiğinde sol tarafa doğru kaymış bir şekilde geliyor bazen yazıları ekran yutuyor.

4. Güç tasarrufunda 60Hz yazıyor ama 1Hz e kadar düşüyor. (Ekrana dokunduğumuz zaman oluyor bu durum)

5. Pürüzsüz hareketleri 60Hz ye çekiyoruz ama yukarıda belirttiğim gibi 1Hz ye kadar düşüyor. (Bu durum bazen yaşanıyor)

6. Bildirim panelinden "Dolby Atmos" özelliğini açınca ufak bir donma yaşıyor cihaz.

7. Pil daha hızlı bitiryor örnek olarak; 
*Aralık 2021 güncellemesi= 100 den 5 veya 6 dakika da 99'a düşüyor iken.
*Ocak 2022 güncellemesi= 100 den 2 dakika da 99'a düşüyor. (Bu durum her zaman olmuyor.)

8. Klavyeden yazı yazarken yukarıda belirtilen Hz düşmesi yaşanıyor ve Samsung Klavye kullanılmaz hal alıyor. Sırf bunun için farklı bir klavye uygulaması kullanıyorum.

9. One UI Ana Ekranı, Galaxy S21 serisi için destegini kesti bu durum Hz düşmesine sebep oluyor ve uygulama ekranında kasma oluyormuş gibi bir görüntü çıkıyor. (İşletim sisteminiz desteklemiyor yazısı ekrana geliyor)

Vb gibi daha fazla şey için acil yazılım düzeltme güncellemesi istiyorum, istiyoruz!!!

Teşekkürler...

15 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Katılıyorum kardeşim bütün bu sorunlar bende mevcut şuan.
Galaxy S
Yorumunuz için teşekkürler...
onrcmr
Active Level 4
Galaxy S
One UI desteği nasıl kesildi onu anlamadım tam olarak
Galaxy S
Şimdi şöyle anlatayım;

Galaxy Store'yi açıyoruz hemen One UI Ana Ekranı yazıyoruz görünmüyor.

Samsung Internet'ten girdiğimiz zaman da Galaxy Store'den girdiğimizde "İşletim sisteminiz desteklemiyor" ibaresi görünüyor.

Not: One UI Ana Ekranı desteğinden bahsedilmistir.

Yorumunuz için teşekkürler...
onrcmr
Active Level 4
Galaxy S
Hayır hatalı olduğu için geri çekildi düzeltmeler yapılarak tekrar verilecek
Galaxy S
Kardeşim,

Ben Samsung Members üzerinden iletişime geçtim One UI Ana Ekranı için kesinlik bulunmuyor.

Ayrıca benim dediğim şeyi tam anlayamadınız.

Teşekkürler...
onrcmr
Active Level 4
Galaxy S
Kesinlik var demedim zaten hatalar yüzünden geri çekildiğini söylüyorum şu tarihte verilecektir demediler siz bazı kavramları karıştırıyorsunuz bence
Galaxy S
Kardeşim, sizinle konuştuğumuz konu One UI Ana Ekranı konusu olduğu için ben ona cevap verdim, Şubat yamasindan bahsetmiyorum Kardeşim.

Teşekkürler...
Talha190324
Active Level 7
Galaxy S
S20 serisinede gelmedi EVA9 kodlu Şubat ayı güncellemesi