cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S21 Fe oyunlardaki genel fps sorunu

(Topic created on: 3 weeks ago)
83 Views
Members_d2A3aFO
Active Level 1
Options
Galaxy S

Merhaba,samsung telefonlardaki oyun-fps sorunlarını bilenler bilir.

Bugün garip bir şey farkettim, telefonumu şarja takınca oyunlardaki fpsim yükseliyor. Normalde tam tersi olur .D

Hatta oyunlardaki bazı grafik problemleri şarja takınca çözüldü ve daha sabit bir fps almaya başladım 

Roblox

Oyunda sabit fps alamıyodum ve oyundaki chunklar(görebileceğiniz mesafe yani) yüklenmiyordu.Şarja takınca chunklar normal bir şekilde yüklenebilir oldu ekstra olarak fpsim 5-10 yükseldi,daha sabit fps aldım önceye göre

War thunder 

Oyunda stabil fps alamıyordum, fpsim 40-60 da iken aniden 20-30 civarına düşüyordu. Çözüm olarak telefonu şarja taktım .D

Bu sayede problem ortadan kalktı hatta fpsim 5-15 yükseldi 

Tabi bu yöntemin kötü yanları telefonun çok ısınması,oyun oynarken şarj kablosunun rahatsız etmesi.

Bu olayın nedenini bilen babayiğitler cevaplayabilir mi?

Cihaz:S 21 Fe,exynos

1 Comment
_FVS_
Active Level 9
Galaxy S
Ben de A52s var, oyun eklentilerini ve game boster plus'u yükledim özel modda performans seçeneklerinde güç tasarrufuna odaklan yapıp grafik kalitesini ve Max FPS'i Max'a çektim hem en yüksek FPS'leri alıyorum hemde cihaz eskiye nazaran daha az ısınıyor. Benim için oyunlarda 40 FPS ideal 120 FPS'i desteklese bile 40 FPS'e kısınca ısınma daha da azalıyor.
0 Likes