cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy S10 plus Pil kullanımi

(Topic created on: 05-17-2021 01:38 AM)
134 Views
Erencem
Active Level 1
Options
Galaxy S

Arkadaşlar ben 6 7 aylık s10 plus kullanıcısıyım.  Cihazında günde ortalama 4 buçuk saat civarında Bi ekran süresi alıyorum vu pil bana yetmiyor gün içinde 2 kere şarj ediyorum . Günlük kullanıcıyım oyun felan oynamıyorum.  Acaba sizin de  batarya performansınızı benimkiyle aynı şekildemi , kötümü ?

8 Comments
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Mâlesef evet
FurkanEC
Active Level 4
Galaxy S
Çözüm yok kardeşim samsung böyle
Galaxy S
7 aylık S10e kullanıcısıyım 5-6 saat civarı alıyorum normal kullanımda
Bayram32
Expert Level 2
Galaxy S
Evde olursam 5 6 saat disarda olursam 4 saat 5 saat
Ertürk61
Active Level 1
Galaxy S
Merhaba. Batarya hızlı bir şekilde bosalip sabah uyandığınizda telefon kapanmis batarya bitmiş sekildemi buluyorsunuz?
Erencem
Active Level 1
Galaxy S
Genel olarak pil çabuk bitiyor. Günde 2 kere şarja takıyorum. Ortalama erkan sürem 4 buçuk saat felan. Bekleme süresinde ise misal akşam saat 12 de yüzde 50 de bırakıyorsam sabah 8 de telefona baktığımda yüzde 6 7 arasında bir pil düşüşü oluyor .
0 Likes
Ertürk61
Active Level 1
Galaxy S
S9 plus kullanıyorum aynı sorun bendede mevcut. Sifirlamam gerektiği söylendi. Düzeldi ama bir kaç gün sonra yine eskisine döndü ve şuan ne yapacağımı bilmiyorum. Ya sistemsel yazılımla düzeltilebilir yada bataryanın değişmesi lazım bence
0 Likes
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Erencem,

Pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak, cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Durumun devamı halinde, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek "Güç/Batarya/Şarj" bölümüne giriş yapabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​​

0 Likes